Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Interpelacja 1480

Płock, dnia 10.10.2005 r.

Zenon Sylwester Wiśniewski

I N T E R P E L A C J A

temat: paraliż w programie usprawnienia układu komunikacyjnego Płocka

Uzasadnienie: W ubiegłej kadencji staraniem małej grupy urzędników Gminy Płock zrealizowano z pełnym sukcesem program usprawnienia ruchu komunikacyjnego. Wiele rozwiązań, jak np. budowa ronda na ulicy Żeglarskiej czy też budowa drugiego pasma ulicy Wyszogrodzkiej w sposób znaczący usprawniło ruch komunikacyjny w Płocku. Niestety w ciągu trzech już lat rządów Prezydenta Płocka Mirosława Milewskiego z Prawa i Sprawiedliwości, mimo, że w proces inwestycyjny jest zaangażowanych o wiele więcej pracowników i o wiele więcej kosztuje to płockiego podatnika, nie został zrealizowany żaden projekt usprawnienia ruchu komunikacyjnego. Zamiast tego buduje się na potęgę sieć ulic osiedlowych i to głownie w miejscu zamieszkania Prezydenta Płocka, których konieczność modernizacji nie kwestionuję, natomiast uważam, że w pierwszej kolejności należy rozwiązywać problemy komunikacyjne na skalę ogólnomiejską np. budowa północnej obwodnicy miasta.

Pytania:
1. Jakie inwestycje z zakresu usprawnienia układu komunikacyjnego Płocka udało się zrealizować od początku do końca w tej kadencji Prezydentowi Miasta Płocka?
2. Czy jest nadzieja, że chociaż jedna taka inwestycja powstanie przed upływem kadencji Prezydenta Miasta Płocka?
3. Czy postawienie na budowę dróg osiedlowych na osiedlu zamieszkiwanym przez Prezydenta Płocka Mirosława Milewskiego kosztem załatwiania potrzeb wszystkich płocczan związanych z rozwojem układu komunikacyjnego oznacza, że Prezydent nie chce już kandydować ponownie na Prezydenta Płocka, a skupi się na działalności bardziej lokalnej np.  w radzie osiedla Imielnica.

O odpowiedź proszę Prezydenta Miasta Płocka

Zenon Sylwester Wiśniewski

 
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Zenon Sylwester Wiśniewski / 2005-10-11 / 1480
data publikacji: 
czwartek, 27 października 2005, godz. 08:08
ostatnia zmiana: 
czwartek, 27 października 2005, godz. 08:08 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Konrad Kozłowski
ilość wyświetleń: 
66 490 622

Stopka