Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Artur Jaroszewski
(Imię i nazwisko radnego)


                                                                                                                                     23.03.2017r.
                                                                                    (data złożenia interpelacji)


I N T E R P E L A C J A


Przedmiot, temat  interpelacji: dot. współpracy bilateralnej w zakresie ochrony zdrowia w ramach mechanizmu finansowego EOG i norweskiego mechanizmu finansowego.


Proszę o informację, czy Urząd Miasta Płocka lub współpracujące z UMP instytucje służby zdrowia są zainteresowane międzynarodową współpracą w zakresie ochrony zdrowia w oparciu o mechanizm finansowy EOG i norweski mechanizm finansowy? Czy Urząd Miasta Płocka lub lokalne instytucje, uczelnie, podmioty planują zgłosić swój akces do udziału w seminarium, organizowanym przez Norweski Dyrektoriat ds. Zdrowia w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej? Czy Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Płocka (lub inna jednostka samorządowa) koordynuje współpracę lokalnych podmiotów w tym zakresie?
Uzasadnienie interpelacji:
Od kilku lat Norweski  Dyrektoriat ds. Zdrowia oraz polskie Ministerstwo Zdrowia w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej organizują  wymianę doświadczeń i praktyk polsko-norweskich w dziedzinie ochrony zdrowia. Tegoroczne Seminarium jest organizowane na poziomie Programu Operacyjnego PL07 „Poprawa i lepsze dostosowanie ochrony zdrowia do tendencji demograficzno-epidemiologicznych” oraz PL13 „Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu”.

Z uwagi na nieprzeciętnie wysoką umieralność mieszkańców Płocka i powiatów sąsiednich na nowotwory (zwłaszcza nowotwory płuc i oskrzeli) warto sięgnąć do doświadczeń norweskich. Argument o niepokojących dla Płocka statystykach Krajowego Rejestru Nowotworów powinien być istotny dla Ministerstwa Zdrowia przy wyborze uczestników seminarium.

W załączeniu kopia ogłoszenia prasowego zapraszającego do składania zgłoszeń w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej.
                                                                                                  

                /-/ Artur Jaroszewski
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Artur Robert Jaroszewski / 2017-03-26 / 1606
data publikacji: 
piątek, 24 marca 2017, godz. 09:40
ostatnia zmiana: 
piątek, 24 marca 2017, godz. 09:40 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
66 490 592

Stopka