Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Nr 937
     

Płock,  26 października 2004
 

I N T E R P E L A C J A


Zwracam się  do Pana Prezydenta  Kubery z prośbą o stworzenie płockiego planu zabezpieczenia profilaktyki stomatologicznej u dzieci w wieku szkolnym (np. w ramach programów profilaktycznych na 2005 rok) i zabezpieczenie środków na ten cel.

Od czasu likwidacji stomatologii szkolnej problem profilaktyki stomatologicznej u dzieci został błędnie przypisany lekarzom rodzinnym. Nie gwarantuje to właściwego efektu. Lekarz rodzinny ma przeprowadzić w szkołach fluorkowanie zębów u dzieci i to zrobi. Jest to jednak karygodne uproszczenie problemu profilaktyki, a samo fluorkowanie może być w niektórych przypadkach, przy takiej masowej akcji wręcz szkodliwe. Od profilaktyki stomatologicznej sa dentyści i higienistki stomatologiczne, a nie lekarze rodzinni i pielęgniarki szkolne. Podobny problem był swego czasu z pielęgniarkami szkolnymi. Miasto stanęło wtedy na wysokości zadania i do czasu naprawienia błędu przez Kasy Chorych zabezpieczyło opiekę naszym dzieciom. Mam nadzieję, że i tym razem staniemy na wysokości zadania. Dodaję że Płocka Okręgowa Izba Lekarska i Stomatologiczna podjęła już działania mające na celu zmiany zapisów w ustawie o świadczeniach zdrowotnych, podobnie jak inne Izby w kraju. Jednak skutku już w 2005 roku nie należy oczekiwać.

 

/-/ Józef Czurko
/-/ Zygmunt Buraczyński

 
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
J. Czurko, Z. Buraczyński / 2004-10-26 / 937
data publikacji: 
czwartek, 28 października 2004, godz. 07:34
ostatnia zmiana: 
czwartek, 28 października 2004, godz. 07:34 -> historia zmian  (1)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Konrad Kozłowski
ilość wyświetleń: 
66 490 670

Stopka