Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Andrzej Aleksandrowicz                                                                               

13.03.2017

   


I N T E R P E L A C J A
Przedmiot, temat interpelacji: naprawa chodnika przy ul. Dobrzyńskiej.


Uzasadnienie interpelacji: mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Dobrzyńska 17a zgłaszają problem ze stanem i naprawą chodnika między ich blokiem, a ul. Dobrzyńską.
Wg informacji udzielonych przez mieszkańców przedmiotowy chodnik leży na działce wspólnoty, ale ta część działki nie jest zagospodarowana, ogrodzona przez żadną z okolicznych wspólnot i jest de facto wykorzystywana publicznie, jako przechodniak przez mieszkańców tego rejonu miasta. Ponadto uszkodzenia chodnika wg mieszkańców zostały spowodowane przez korzenie drzew z sąsiedniej, miejskiej działki, na której drzewa zostały usunięte kilka lat temu, ale wyrządzonej szkody na sąsiedniej działce Miasto nie naprawiło. Jedna skarpa na miejskiej działce  nadal pozostaje przy samym chodniku i stanowi widoczny dowód przyczyn uszkodzenia przedmiotowego chodnika. Obecny stan chodnika jest niebezpieczny dla przechodniów, a w ostatnim czasie było w tym miejscu kilka (na szczęście niezbyt groźnych) wypadków. Potencjalnie jednak brak remontu tego chodnika może spowodować w przyszłości konieczność wypłacenia odszkodowań ze strony Urzędu Miasta za uszczerbek na zdrowiu przechodniów.


Wnioski, ewentualne źródła finansowania: w związku z powyższym proszę o wykonanie naprawy przedmiotowego chodnika na podstawie art. 144 oraz 415 Kodeksu Cywilnego.


Załączniki: 1 zdjęcia.


Informacje o dotychczasowych próbach i sposobach załatwienia interpelacji:


                                                                             
Andrzej Aleksandrowicz

drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Andrzej Aleksandrowicz / 2017-03-13 / 1593
data publikacji: 
wtorek, 14 marca 2017, godz. 10:48
ostatnia zmiana: 
wtorek, 14 marca 2017, godz. 10:48 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
66 490 572

Stopka