Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Daria Domosławska                                                                            Płock. 25.04.2018r
Tomasz Maliszewski    
Michał Twardy                               


INTERPELACJA


Przedmiot interpelacji: modernizacja kompleksu lekkoatletycznego na Osiedlu Międzytorze, przy Szkole Podstawowej nr 2 w Płocku, ul. Piaska 5.


Uzasadnienie:
     Zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozważenie możliwości modernizacji kompleksu lekkoatletycznego, znajdującego się na osiedlu Międzytorze, przy SP nr 2.  Na tym terenie istnieje możliwość stworzenia atrakcyjnego kompleksu rekreacyjno-sportowego o charakterze lekkoatletycznym, który mógłby służyć  mieszkańcom osiedla, uczniom szkoły oraz osobom chętnym do aktywności fizycznej z całego miasta. Na terenie przyległym do SP 2 znajduje się boisko do piłki nożnej oraz małe boisko wielofunkcyjne wraz z oświetleniem, monitoringiem i zapleczem socjalnym. Natomiast modernizacji i zagospodarowania wymaga druga część terenu (projekt w załączeniu), na której  obecnie znajduje się stara bieżnia lekkoatletyczna wraz z urządzeniami i boiskiem wielofunkcyjnym, boiskiem do tenisa ziemnego. Funkcjonalność tej części jest mocno ograniczona i wymaga modernizacji. Obiekt ten uatrakcyjnić może: biegowa ścieżka zdrowia wyposażona w urządzenia do ćwiczeń, kamienne stoły do tenisa stołowego, kamienne stoliki szachowe.
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż od lat w sąsiadującej z boiskiem Szkole kształtowane są młode talenty sportowe, a kadra nauczycieli i trenerów nakierowana jest na rozwój dzieci i młodzieży w dyscyplinie sportowej, jaką jest lekkoatletyka. W przyszłości Szkoła Podstawowa planuje otworzyć klasy sportowe o profili lekkoatletycznym. Ważnym aspektem  mającym wpływ na potrzebę modernizacji jest  popularność i masowość różnorakich form lekkoatletyki, szczególnie biegania. Ponadto, istnieje potrzeba zabezpieczenia uniwersalnego miejsca sportu i rekreacji dla zainteresowanych. Mieszkańcy naszego miasta z chęcią reagują na wszelkie propozycje związane z promowaniem zdrowego stylu życia. Uważamy, iż wskazana inicjatywa zachęci mieszkańców do podejmowania dodatkowych starań mających na celu dbanie o zdrowie i rozwój sportowy.
O szansę na modernizację tego obiektu, poprawę warunków do rekreacji i uprawiania sportu dla mieszkańców całego miasta ubiegała się szkoła w ramach Budżetu Obywatelskiego Płocka. Uzyskał on olbrzymie poparcie społeczności ok. 4000 głosów, co również pokazuje potrzebę podjęcia w/w działań. Na przedmiotową inwestycje można starać się  o pozyskanie środków z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz dotacji unijnych.
Uważamy, że w/w argumenty wpłyną na pozytywne rozpatrzenie naszej propozycji.


Z poważaniem


Radni Rady Miasta Płocka:
Daria Domosławska                  Tomasz Maliszewski                         Michał Twardy
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Daria Magdalena Domosławska, Tomasz Maliszewski, Michał Twardy / 2018-04-26 / 2301
data publikacji: 
wtorek, 08 maja 2018, godz. 10:00
ostatnia zmiana: 
wtorek, 08 maja 2018, godz. 10:00 -> historia zmian  (1)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
48 302 538

Stopka