Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Radna Miasta Płocka:                                                                                24.01.2018 r.
Daria Magdalena Domosławska  

 

                     
INTERPELACJA

 

Przedmiot, temat interpelacji :
Montaż szafek dla rolkarzy/biegaczy/rowerzystów przy najczęściej uczęszczanych trasach biegowych, rowerowych oraz wiat chroniących przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.


Uzasadnienie interpelacji:
Środowisko rowerzystów, biegaczy, rolkarzy, osób uprawiających Nordic Walking jest bardzo szerokie w Płocku i wciąż się rozwija. Osoby uprawiające sport rekreacyjnie  są widoczne podczas treningów na trenie Płocka. W wielu miastach z rozwijająca się sieć ścieżek rowerowych, miejsc przyjaznych biegaczom i osobom uprawiającym sport w terenie zachęciła do tworzenia infrastruktury poprawiającej komfort treningu. W Płocku widać już duże zmiany w kilometrażu ścieżek rowerowych, za chwilę powstanie trasa rowerowa R1 oraz ścieżka biegowa dookoła Sobótki. 

      Warto również wykonać w Płocku krok w kierunku rozwoju infrastruktury. Ponownie proszę o rozważenie montażu – automatycznych szafek dla rolkarzy/ biegaczy/rowerzystów w miejscach uczęszczanych przez te grupy osób – okolice zalewu Sobótka, Park Północny, droga dojazdowa do wału przeciwpowodziowego (w pobliżu mostu Solidarności), stadion miejski, przy ZOO  itp.
Proszę również ponownie o rozważenie montażu wiat pozwalających schronić się przez niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi szczególnie w okolicach zalewu Sobótka oraz przy drodze dojazdowej do wałów przeciwpowodziowych (w pobliżu mostu Solidarności)       Takie rozwiązanie – szafki, wiaty  bardzo sprawdzi się w jesienne czy zimowe dni, kiedy do jazdy rowerem czy autobusem zakładamy cieplejsze ubranie, niż do samego biegania. Szafki pozwolą na pozostawienie rolek i korzystanie z innych atrakcji na terenie naszego miasta.


Daria Magdalena Domosławska
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Daria Magdalena Domosławska / 2018-01-25 / 2144
data publikacji: 
wtorek, 30 stycznia 2018, godz. 10:45
ostatnia zmiana: 
środa, 07 lutego 2018, godz. 12:35 -> historia zmian  (1)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
237

Stopka