Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Andrzej Aleksandrowicz                                                                              

13.03.2017

                                       


I N T E R P E L A C J A
Przedmiot, temat interpelacji: droga dojazdowa do budynku Bielska 16.


Uzasadnienie interpelacji: mieszkańcy zgłaszają problem z blokadą jedynej drogi dojazdowej do przedmiotowego budynku w piątkowo-sobotnie wieczory oraz noce przez bywalców dyskoteki w hotelu Petropol. Droga dojazdowa, zwłaszcza odcinek z kostki prowadzący bezpośrednio do bramy posesji (zdjęcie nr 1), w tym czasie jest całkowicie zablokowana przez parkujące samochody, które traktują ulicę, jak parking. Stwarza to poważne niebezpieczeństwo dla mieszkańców przedmiotowej posesji w razie konieczności dojazdu w tym czasie karetki pogotowia ratunkowego, czy też straży pożarnej. Mieszkańcy nie rozumieją dlaczego jakiś czas temu został usunięty znak drogowy na drodze dojazdowej (zdjęcie nr 2), który ograniczał wjazd samochodów tylko do pewnych podmiotów.
Poza tym mieszkańcy pytają, czy na odcinku drogi wyłożonej w chwili obecnej kostką, zmieniły się stosunki właścicielskie, ponieważ cześć ta składa się z ulicy należącej do gminy oraz z wąskiego pasa przy budynku należącym własnościowo do kompleksu zabudowy Petropolu. W chwili obecnej cały pas został wyłożony kostką podczas remontu Petropolu, a jezdnia nie została w żaden sposób oznaczona, co też prawdopodobnie powoduje mylne wrażenie u kierowców, że jest to miejsce, gdzie można parkować.


Wnioski, ewentualne źródła finansowania: w związku z powyższym proszę o ustawienie znaku zakaz wjazdu na starym miejscu lub przynajmniej przed częścią ulicy, która jest obecnie wyłożona kostką oraz o wyraźne oznaczenie na fragmencie ulicy wyłożonym obecnie kostką, gdzie jest jezdnia, a gdzie chodnik przy budynku. Proszę również o wyjaśnienie wątpliwości mieszkańców, co do obecnych stosunków własnościowych na tym obszarze ulicy.


Załączniki: 2 zdjęcia.


Informacje o dotychczasowych próbach i sposobach załatwienia interpelacji:


      

                                                                      
Andrzej Aleksandrowicz


drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Andrzej Aleksandrowicz / 2017-03-13 / 1591
data publikacji: 
wtorek, 14 marca 2017, godz. 10:37
ostatnia zmiana: 
wtorek, 14 marca 2017, godz. 10:37 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
66 490 568

Stopka