Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Radna Miasta Płocka:                                                                                 23.05.2019 r.
Daria Domosławska
                   

   
INTERPELACJAPrzedmiot, temat interpelacji :
AED standardem w nowych, nowoczesnych, hybrydowych lub elektrycznych (przyjaznych środowisku) autobusach Komunikacji Miejskiej w Płocku 


Uzasadnienie interpelacji:
Komunikacja Miejska w Płocku rozwija się intensywnie, co znaczenie poprawia komfort jazdy podróżującym autobusami KM płocczanom, mieszkańcom powiatu i gościom przebywającym w Płocku. Nowoczesne wiaty przystankowe, wymiana tabory autobusowego, dbanie o środowisko a także poprawa komfortu jazdy pasażerów poprzez optymalne połączenia, nieodpłatne przejazdy dla dzieci i uczniów szkół podstawowych to tylko niektóre pozytywne zmiany jakie zaistniały w ostatnich latach w Komunikacji Miejskiej w Płocku.
Płock pięknieje, rozwija się w każdej dziedzinie. Na każdym kroku widać inwestycje finansowane ze środków unijnych, nowoczesne rozwiązania. Wciąż powstają nowe olbrzymie inwestycje ale również realizowane są inne mniejsze inicjatywy, które zbliżają Płock do standardów europejskich. Jedną z ważnych inwestycji w bezpieczeństwo i skuteczność ratowania życia ludzkiego jest rozwój sieci AED.
Według wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji  2015 AED zamontowane w przestrzeni publicznej zwiększają szanse na przeżycie osób u których dojdzie do Nagłego Zatrzymania Krążenia nawet do 75%.
Montaż AED w autobusach, pociągach, tramwajach jest już powszechny na świecie.      W Polsce pierwszym miastem, które wdrożyło taką praktykę jest Zielona Góra. Wszystko co jest dobre i służy poprawie bezpieczeństwa, ratuje życie szybko jest powielane, dlatego też w kolejnych miastach w autobusach , tramwajach pojawiły się  AED np. Katowice - Zarząd Transportu Metropolitalnego, Warszawa – montaż AED w tramwajach, Koleje Śląskie  itp.
Jestem przekonana, że przyszła pora na Płock i płocką Komunikację Miejską.     

    Dlatego też wnioskuję o wprowadzenie standardu aby na wyposażeniu nowych autobusów Komunikacji Miejskiej znalazły się defibrylatory AED.
Jest to doskonały moment na wdrożenie inicjatywy wyposażania autobusów w AED  ponieważ Płock oczekuje na zakup nowych autobusów hybrydowych.

Załączniki:
Informacje o dotychczasowych próbach i sposobach załatwienia interpelacji:
Systematyczny rozwój sieci AED zainicjowany w 2015 roku, ostatnia interpelacja z dnia 28.02.2019 r. Daria Magdalena Domosławska
Przedmiot, temat interpelacji:
Zapewnienie rozwoju sieci AED na terenie Płocka poprzez zakup i umieszczenie nowych urządzeń we wskazanych miejscach oraz zachęcenie do współpracy przedsiębiorców i dyrektorów instytucji w budowaniu sieci AED oraz podnoszeniu świadomości społeczeństwa na temat pierwszej pomocy ze szczególnym uwzględnieniem BLS/AED.
http://bip.ump.pl/?show_cat=epw8ZGWV


Daria Domosławska

 
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Daria Magdalena Domosławska / 2019-05-27 / 406
data publikacji: 
środa, 29 maja 2019, godz. 13:54
ostatnia zmiana: 
środa, 29 maja 2019, godz. 13:54 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
66 490 549

Stopka