Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Radna Rady  Miasta Płocka:                                                                27.02.2019 r.
Daria Magdalena Domosławska   


INTERPELACJA


Przedmiot, temat interpelacji :
Przeprowadzenie analizy i wdrożenie stosownych działań mających na celu zapewnienie godnych wynagrodzeń pracownikom zawodów medycznych i niemedycznych Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej.


Uzasadnienie interpelacji:
    Pomimo zapewnień jakie padały ze strony Ministerstwa Zdrowia nie wszystkie grupy zawodowe związane z opieką zdrowotną otrzymały w ostatnich latach podwyżki. Spowodowało to, że zarysowała się wyraźna różnica pomiędzy poszczególnymi grupami zawodów medycznych i niemedycznych pracujących w Płockim Zakładzie Opieki Zdrowotnej, zatrudnionych na umowę o prace.  Występują również różnice w wynagrodzeniach wypłacanych w tych samych grupach zawodów medycznych w różnych placówkach na terenie miasta Płocka.
    Podjęty przeze mnie temat zapoczątkowała grupa zawodowa fizjoterapeutów a także innych zawodów medycznych m.in. pracownicy laboratorium a także przedstawiciele związków zawodowych poprzez podjęcie rozmów z przedstawicielami Zarządu PZOZ.      Na wszystkich zawodach medycznych spoczywa wielka odpowiedzialność za zdrowie i życie człowieka, wymagane jest podnoszenie kwalifikacji i ciągłe szkolenie, co wiąże się z kosztami. Na grupę zawodową fizjoterapeutów wprowadzona ustawa o zawodzie fizjoterapeuty nałożyła dodatkowe obowiązki, wymagania  i odpowiedzialność . Wymaga to od nich realizacji ciągłych szkoleń i opłacenia ubezpieczenia a nie jest to możliwe przy tak niskich wynagrodzeniach. Skala problemu jest podobna w każdej grupie zawodowej, przytoczyłam fizjoterapeutów jako najlepiej zananą mi grupę zawodową.  
Proszę o  przeprowadzenie wnikliwej analizy i wdrożenie stosownych działań mających na celu zapewnienie godnych wynagrodzeń pracownikom zawodów medycznych i niemedycznych Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej. 
Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej to „jeden organizm”, w którym każdy pracownik odgrywa ważną, niezastąpioną rolę. Warto jest zadbać o to aby odpowiednim wynagrodzeniem zmotywować każdego z pracowników do tego by placówka , która od ponad 600 lat dba o zdrowie i życie płocczan, osób z powiatu i całego kraju nadal świadczyła usługi medyczne na najwyższym poziomie przez dobrze wykształcony personel.
Wnioski, ewentualne źródła finansowania: ---
Złożone interpelacje:
07.11.2017 r. Daria Magdalena Domosławska , Iwona Krajewska , Artur Bolesław Kras, Joanna Ewa Olejnik      
Przedmiot, temat interpelacji:
Analiza zarobków i zabezpieczenie środków finansowych na podwyżki dla pracowników zawodów niemedycznych Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej oraz informacje na temat podwyżek jakie otrzymają pracownicy zawodów medycznych.Daria Domosławska
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Daria Magdalena Domosławska / 2019-02-28 / 249
data publikacji: 
piątek, 01 marca 2019, godz. 12:06
ostatnia zmiana: 
piątek, 01 marca 2019, godz. 12:06 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
62 146 395

Stopka