Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Anna Kossakowska
nr 857

28.09.2004 r.

I N T E R P E L A C J A


Przedmiot, temat interpelacji:  Dotyczy: terenów rekreacji na osiedlu Podolszyce Północ

Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego Podolszyc Południowych uchwalonym w zaszłym roku, oraz wcześniejszymi planami zagospodarowania tej dzielnicy, podstowowymi elementami ofunkcjach rekreacyjnych tej części Płocka mają być:
Park Północny i Park nad Jarem Rosica, połączone ciągiem spacerowym.
Park Północny został utworzony i zagospodarowany w II połowie lat 90-tych.
W roku 1990 za środki WFOŚ i SM "Budowlani" zrekultywowano teren i posadzono 218 dzrew i 5181 krzewów na terenie planowanego parku nad jarem Rosicy, jako I etap jego realizacji. Koszty pielęgnacji nasadzeń ponosi SM "Budowlani". Rośliny są już dostatecznie ukorzenione i wyrośnięte. Można więc przystąpić do II etapu realizacji parku – wykonania odwodnień, alej, trawników i założenia oświetlenia.
Teren pod przyszłą aleję spacerową nie został w najmniejszym stopniu przygotowany porastają go chwasty i zaśmiecają odpady.

W związku z tym proszę Pana Prezydenta o odpowiedź na następujące pytania:
1.Kiedy zostaną przez U Miasta podjęte działania dla pełnego zagospodarowania parku nad Rosicą poprzez wykonanie niezbędnej infrastruktury i założenie trawników, tak aby mieszkańcy Podolszyc i odwiedzający je płocczanie mieli możliwość spędzania tam wolnego czasu z dala od zgiełku i hałasu w cywilizowanych warunkach i w poczuciu bezpieczestwa.
2.Kiedu U Miasta podejmie działania dla przekształcenia ugoru jakim jest dziś teren planowanej alei spacerowej w miejsce odpoczynku i aktywności ruchowej mieszkańców, które będzie ozdobą i wizytówką dzielnicy i m. Płocka.
3.Kiedy U Miasta doprowadzi do wybudowania na pustym dziś placu przy skrzyżowaniu planowanej alei Spacerowej z ul. Armii Krajowej (przy wlocie ul. Parasol).postulowanego rzez Radę Osiedla Zielony Jar i przewidzianego w planie zagospodarownia przestrzennego Podolszyc zespołu rekreacji i sportu dla dzieci i młodzieży w postaci kompleksu placów zabaw i boisk sportowych.

Kolejna propozycja aby pełnomocnik ds. integracji europejskiej zbadał czy są możliwości wykorzystania środków UE na realizację ww. celów, bo takie możliwości istnieją
Uzasadnienie interpelacji:-

Wnioski, ewentualne źródła finansowania:-

Załączniki:-

Informacje o dotychczasowych próbach i sposobach załatwienia interpelacji:-

/-/ Anna Kossakowska

 
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Anna Kossakowska / 2004-09-28 / 857
data publikacji: 
poniedziałek, 04 października 2004, godz. 08:25
ostatnia zmiana: 
poniedziałek, 04 października 2004, godz. 08:25 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Konrad Kozłowski
ilość wyświetleń: 
66 490 727

Stopka