Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, dn. 16.01.2018

Wioletta Kulpa 

Radna Rady Miasta Płocka

 

 

INTERPELACJA

dotyczy pobieranie opłat za przyłącze wodociągowe i kanalizacyjne

 

W lipcu 2017 roku Prokuratora Krajowa przesłała list do prokuratorów regionalnych w którym informowano, że prokuratorzy będą zaskarżali uchwały wprowadzające obowiązek ponoszenia przez mieszkańców opłaty przyłączeniowej, tym samym gminy nie mogą pobierać opłat od mieszkańców. Obowiązek był nakładany wcześniej bez upoważnienia ustawowego i z naruszeniem art. 7, art. 84 i art. 94 Konstytucji RP.

Proszę o uszczegółowienie, czy obowiązek ponoszenia opłat przez gminę dotyczy przyłącza wodociągowego w ulicy, ale nie obowiązuje w przypadku przyłącza do posesji. W latach wcześniejszych powstawały społeczne komitety budowy, w skład których wchodzili mieszkańcy danej ulicy, aby partycypować w kosztach wykonania przyłącza wodociągowego lub kanalizacyjnego. 

Czy na tej podstawie mogą wystąpić sytuacje dochodzenia roszczeń ze strony mieszkańców, a także za jaki okres mogą one wystąpić, czy okres przedawnienia wynosi 10 lat?
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Wioletta Maria Kulpa / 2018-01-16 / 2124
data publikacji: 
czwartek, 18 stycznia 2018, godz. 10:43
ostatnia zmiana: 
czwartek, 18 stycznia 2018, godz. 10:43 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
54 918 789

Stopka