Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Radna Miasta Płocka:                                                                  29.08.2019 r.
Daria Magdalena Domosławska           


INTERPELACJA


Przedmiot, temat interpelacji:
Nadanie nazw pomnikom przyrody – (nazwy powinny być związane ze znanymi, pozytywnymi osobami, które prowadziły działalność lub mieszkały w pobliżu miejsca na którym znajduje się pomnik przyrody lub też wydarzeniami, które dokonały się w sąsiedztwie pomników przyrody; nie powinny budzić negatywnych emocji). 
Uzasadnienie:
W związku ze zwiększająca się liczbą pomników przyrody na terenie miasta Płocka proponuję nadanie nazw poszczególnym pomnikom przyrody. Uważam, że propozycja nazwy powinna być związana ze znanymi osobami, które prowadziły działalność lub mieszkały w pobliżu miejsca na którym znajduje się pomnik przyrody (udokumentowane) lub też wydarzeniami, które dokonały się w sąsiedztwie pomników przyrody.  Zaproponowaną nazwę należy poprzeć fotografią, artykułem, zapiskami udokumentować dane zdarzenie lub związek osoby z danym drzewem. Nazwy powinny zostać zaproponowane przez płocczan oraz zaopiniowane, przyjęte przez  Zespołem ds. Nazewnictwa UMP . 
Takie podejście i uporządkowanie nazw pomników przyrody pozwoli w przyszłości tworzyć ciekawe wydarzenia promujące nie tylko ekologię, troskę o rośliny w naszym Płocku ale także inne np. promujące historię, upamiętniające postaci, wydarzenia. Być może w przyszłości Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna zabierze płocczan i przybyłych gości na marsz Szlakiem płockich pomników przyrody.
Wnioski, ewentualne źródła finansowania:
-----------------------
Załączniki:
Brak
Informacje o dotychczasowych próbach i sposobach załatwienia interpelacji:

 


                                Daria Domosławska
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Daria Magdalena Domosławska / 2019-09-02 / 571
data publikacji: 
poniedziałek, 02 września 2019, godz. 13:44
ostatnia zmiana: 
poniedziałek, 02 września 2019, godz. 13:44 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
61 840 546

Stopka