Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Radna Miasta Płocka:                                                                           22.11.2018 r.
Daria Magdalena Domosławska
                       


INTERPELACJAPrzedmiot, temat interpelacji:
Zakup AED do Szkoły Podstawowej nr 23 oraz przeszkolenie pracowników z BLS/AED (Basic Life Support/Automated External Defibrillation).


Uzasadnienie interpelacji:
Rozpoczęta przeze mnie inicjatywa budowy sieci AED w Płocku oraz działania promujące pierwszą pomoc sprawiają, że coraz więcej osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w miejscach użyteczności publicznej, placówkach oświatowych, sportowych czuje potrzebę wyposażania coraz to nowych miejsc w AED oraz prowadzenia szkoleń z pierwszej pomocy. U człowieka do NZK (Nagłe Zatrzymanie Krążenia) może dojść w każdym miejscu, o każdej porze dnia. Olbrzymią  rolę odgrywają  świadkowie zdarzenia, którzy udzielając pierwszej pomocy (BLS/AED) zwiększają szanse na przeżycie.
Patrząc na mapę lokalizacji AED na terenie Płocka wyraźnie widać, brak AED w okolicy Szkoły Podstawowej nr 23, Parku Północnego, Skate Parku. Po rozmowie z Dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 23, płocczanami przebywającymi w parku oraz osobami korzystającymi jeżdżącymi na rowerach, rolkach doszłam do wniosku, że warto jest wyposażyć budynek Szkoły Podstawowej 23 w AED. W przyszłości na kolejną lokalizację rozważyć Park Północny  (np. budynek toalety).  


                                Daria Domosławska
   

 
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Daria Magdalena Domosławska / 2018-11-22 / 1
data publikacji: 
piątek, 23 listopada 2018, godz. 11:04
ostatnia zmiana: 
piątek, 23 listopada 2018, godz. 11:04 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
66 490 966

Stopka