Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, 18 lutego 2019 r.


Anna Derlukiewicz
Radna Rady Miasta PłockaINTERPELACJAPrzedmiot, temat interpelacji: Zamontowanie kamer monitoringu na parkingu podziemnym należącym do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji znajdującym się przy Pl. Celebry Papieskiej 1.

Uzasadnienie:
W związku z interwencją mieszkańców osiedla „Łukasiewicza” zwracam się z prośbą o możliwość zamontowania kamer monitoringu na parkingu podziemnym należącym do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji znajdującym się przy Pl. Celebry Papieskiej 1 oraz późniejsze bezpłatne udostępnienie parkingu mieszkańcom.
Pragnę przypomnieć, że Rada Mieszkańców Osiedla „Łukasiewicza” w kwietniu 2018 r. występowała do Pana Prezydenta Miasta Płocka z prośbą o podjęcie stosownych kroków w sprawie wybudowania publicznego, bezpłatnego parkingu na działkach oznaczonych w ewidencji gruntów i budynków nr nr 242/1 i 243, położonych przy ul. Narodowych Sił Zbrojnych, a będących własnością Gminy Miasta Płock. Z otrzymanej odpowiedzi (znak pisma WRM-I-RS.062.16.4.2014.MF z dnia 10 maja 2018 r.) wynika, że z uwagi na udostępniony jeden poziom mieszkańcom bezpłatnie do parkowania pojazdów parkingu podziemnego przy Pl. Celebry Papieskiej 1 i wykorzystywanie go w 50% przez mieszkańców, nie jest rozpatrywana możliwość budowy parkingu przy ul. Narodowych Sił Zbrojnych w najbliższym czasie.
Parking podziemny znajdujący się przy Pl. Celebry Papieskiej 1 nie jest należycie wykorzystywany przez mieszkańców z uwagi na zdarzające się na jego terenie akty wandalizmu m.in. uszkodzone lusterka pojazdów, pojawiające się rysy na karoserii samochodów. We wrześniu 2018 r. zostało podpalone tam auto, a sprawcy nie udało się ustalić.
Z uwagi na w/w przyczyny mieszkańcy boją się parkować i pozostawiać pojazdy na przedmiotowym parkingu. Zamontowanie monitoringu na poziomie udostępnionym mieszkańcom bezpłatnie do parkowania pojazdów w znaczny sposób wpłynęłoby na bezpieczeństwo, przyczyniłoby się do polepszenia warunków życia, pozwoliłoby w sposób zorganizowany zaspokoić potrzeby mieszkańców, wyeliminować dotychczasowe uciążliwości oraz powiększyć liczbę wykorzystywanych miejsc parkingowych.
W związku z powyższym proszę jak na wstępie.Anna Derlukiewicz
        
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Anna Derlukiewicz / 2019-02-18 / 198
data publikacji: 
wtorek, 19 lutego 2019, godz. 11:24
ostatnia zmiana: 
wtorek, 19 lutego 2019, godz. 11:24 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
62 146 461

Stopka