Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, 5 lutego 2019 r.


Anna Derlukiewicz
Radna Rady Miasta Płocka


INTERPELACJA
Dotyczy: dokończenia skweru rekreacyjno-wypoczynkowego na Osiedlu "Winiary" oraz utworzenie naturalnego ekranu z drzew i krzewów od strony ul. Dobrzyńskiej.


Uzasadnienie:
Na wniosek Radnych Rady Mieszkańców Osiedla „Winiary”, zwracam się z prośbą o rozważenie dokończenia skweru rekreacyjno-wypoczynkowego o lokalizacji między ulicami: Dobrzyńską i PCK zgodnie z opracowanym projektem przez Firmę GRIMA ARCHITEKTURA, KRAJOBRAZ z Warszawy. Pomysł zagospodarowania terenu między w/w ulicami został zaakceptowany przez mieszkańców osiedla w IV Edycji Budżetu Obywatelskiego. Koszty realizacji projektu wzrosły, dlatego na wykonanie całego projektu zabrakło środków finansowych. Bez powodzenia próbowano pozyskać fundusze w VI i VII Edycji Budżetu Obywatelskiego, który w ostatnich latach cieszy się ogromną popularnością i trudno rywalizować z osiedlami o dużej liczebności mieszkańców.
Wobec braku obecnie na osiedlu jakiejkolwiek instytucji kulturalnej, byłoby to miejsce integracji w okresie wiosenno-letnio-jesiennym okolicznych mieszkańców. Rozbudowa siłowni umożliwiłaby im aktywny wypoczynek, z korzyścią wpływając na zdrowie fizyczne. Najważniejszym i pilnym punktem w/w przedsięwzięcia jest utworzenie naturalnego ekranu z drzew i krzewów od strony ul. Dobrzyńskiej, który chroniłby mieszkańców, a zwłaszcza dzieci przebywające na placu zabaw od uciążliwości spowodowanych dużym natężeniem ruchu pojazdów w w/w ulicy. Obecne zagospodarowanie osiedla, sprawia, że teren będący przedmiotem interpelacji, to jedyne miejsce, gdzie można wyjść na spacer, ponieważ reszta terenu jest zabudowana, zagospodarowana i niedostępna. Poza tym, wykonanie  zaprojektowanego skweru na placu przy wjeździe do Płocka, poprawiłoby wizerunek nie tylko osiedla, ale i miasta.


Anna Derlukiewicz
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Anna Derlukiewicz / 2019-02-05 / 138
data publikacji: 
środa, 06 lutego 2019, godz. 10:03
ostatnia zmiana: 
środa, 06 lutego 2019, godz. 10:03 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
66 490 583

Stopka