Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, dn. 15.11.2016


Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka


INTERPELACJA

 

dotyczy wyjazdu uczniów Gimnazjum nr 8 do Jachranki na zjazd partii PSL w sobotę 19 listopada 2016 roku

Rodzice uczniów z Gimnazjum Nr 8, które angażują się jednocześnie w działalność chóru szkolnego są zdziwieni  wyjazdem swoich dzieci do Jachranki w najbliższą sobotę. Tego dnia planowany jest zjazd krajowy partii PSL podczas którego młodzież z naszego gimnazjum ma „uświetnić” zgromadzenie partyjne. Wyjazd planowany jest w sobotę o godz. 8.00 sprzed siedziby Politechniki w Płocku. Ponadto młodzież z naszego gimnazjum ma wystąpić w strojach Zespołu Mazovia, choć nie jest członkami tego zespołu.
Czy w świetle przedstawionych faktów organ założycielski, jakim jest Urząd Miasta Płocka wie o planowanych działaniach i angażowaniu młodzieży szkolnej (w wieku 14 lat) w występy podczas obrad organów statutowych partii PSL? 
W moim przekonaniu takie działanie ze strony dyrekcji i nauczycieli szkoły jest niedopuszczalne, nie powinno mieć miejsca. Angażowanie młodzieży w działania jakiejkolwiek partii politycznej są karygodne, a dodatkowo jeśli jest przyzwolenie ze strony dyrekcji tej placówki, to proszę o wyciągnięcie konsekwencji w stosunku do osób odpowiedzialnych.
     W związku z tym proszę o podjęcie natychmiastowych działań w tym zakresie, a także uczulenie pozostałych szefów placówek oświatowych, aby takie działania nigdy nie miały miejsca w przyszłości.

 

Wioletta Kulpa

 
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Wioletta Maria Kulpa / 2016-11-16 / 1397
data publikacji: 
środa, 16 listopada 2016, godz. 12:11
ostatnia zmiana: 
środa, 16 listopada 2016, godz. 12:11 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
54 918 790

Stopka