Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Małgorzata Struzik
Tomasz Kominek
Michał Sosnowski
Michał Twardy
    


16.03.2017 r.INTERPELACJA


dotyczy: analizy możliwości utworzenia „Płockiego Parku Ojcowskiego”


Prosimy o dokonanie analizy możliwości utworzenia w Płocku „Parku Ojcowskiego”.
Jest to pomysł, który z powodzeniem funkcjonuje już w kilku polskich i europejskich miastach. W projekcie chodzi o upamiętnienie narodzin dziecka, poprzez posadzenie dedykowanego mu drzewa. Mieszkając w mieście, szczęśliwy ojciec często nie ma własnego ogródka, ani kawałka ziemi, a też chciałby uczcić narodziny swojego potomka w taki sposób. Rodzicom, którzy postanowiliby sprawić swoim dzieciom taki wyjątkowy prezent, UMP mógłby przekazywać tabliczkę z wybitym numerem i rokiem urodzenia dziecka oraz mapkę wskazującą drogę do posadzonego dla niego drzewa.
Utworzenie w Płocku takiego miejsca/miejsc byłoby nie tylko doskonałą promocją miasta, ale miałoby również walor edukacyjny, bo dzieci w okresie dorastania z chęcią odwiedzałyby „swoje drzewko”, dbałyby o nie i obserwowały jak rośnie „razem z nimi”. Osoby, które w okresie studiów i dorosłości wyjadą z Płocka, chętnie wracałyby później do „swojego miejsca na ziemi” – być może już ze swoimi dziećmi.
Projekt doskonale wpisałby się w proekologiczną politykę miasta i byłby doskonałą odpowiedzią na masową wycinkę drzew i krzewów, która ma niestety miejsce w ostatnich miesiącach.


Małgorzata Struzik
Tomasz Kominek
Michał Sosnowski
Michał Twardy

 
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Małgorzata Struzik, Tomasz Kominek, Michał Sosnowski, Michał Twardy / 2017-03-16 / 1597
data publikacji: 
piątek, 17 marca 2017, godz. 12:03
ostatnia zmiana: 
piątek, 17 marca 2017, godz. 12:03 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
637

Stopka