Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

nr 743


Zenon Sylwester Wiśniewski
Płock, 06.04.2004 r.

INTERPELACJA

 

Temat: W sprawie podjęcia decyzji służbowych i określenia odpowiedzialności Komendanta Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku za przekroczenie obowiązków w zakresie rachunkowości określonych „Ustawą o rachunkowości” art., 4 ust. 5.

Uzasadnienie: W odpowiedzi na moją interpelację z dnia 16 marca 2004 roku. Dotyczącej „kontroli przez podległe Urzędowi Miasta Płocka Straży Pożarnej w Płocku”otrzymałem niezwykle niepokojące i wskazujące na nieprawidłowości i występujących błędach w prowadzeniu gospodarki finansowej płockiego oddziału Straży Pożarnej.

W odpowiedzi na moją interpelacje dowiedziałem się, że w miejskiej państwowej straży pożarnej w Płocku występują, cyt. „ niezgodności ewidencji księgowej ze sprawozdawczością budżetową”. Krótko mówiąc oznacza to, że osoby odpowiedzialne za ten dział naruszyły dyscyplinę finansową. Jako osoby odpowiedzialne wskazane zostały osoby głównego księgowego i komendanta straży pożarnej w Płocku – Hilarego Januszczyka”.
 Niemniej jednak zgodnie z ustawa o rachunkowości art. 4 ust 5 odpowiedzialność, cyt. Z odpowiedzi na moją interpelację „ za wykonywanie obowiązków w zakresie rachunkowości określonych ustawą, w tym z tytułu nadzoru, ponosi kierownik jednostki – w tym przypadku Komendant Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku – Hilary Januszczyk”
 W dniu 3 marca 2004 zostało skierowane zawiadomienie do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych I Instancji przy Komisji Orzekającej w Sprawach o Naruszenie Dyscypliny Finansów Publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Warszawie.
 Proszę o przekazanie końcowych decyzji z I Instancji Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych przy RIO w Warszawie oraz o wskazanie ewentualnych konsekwencji służbowych  wyciągniętych  przez bezpośrednich przełożonych  Komendanta Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku.
 Płock to w ostatnim roku miejsce wielu skandali. Za taki uważam również nieprawidłowości w gospodarowaniu środkami finansowymi w państwowej straży pożarnej w Płocku, gdzie wydaje się bardzo duże kwoty pieniędzy publicznych, np. Na budowę nowej strażnicy na Podolszycach Północnych.
 Jako radny i obywatel chce wiedzieć na co idą nasze publiczne pieniądze i na czym polega nieprawidłowość w zarządzaniu płocką jednostką straży pożarnej.


/-/ Zenon Sylwester Wiśniewski

 
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Zenon Sylwester Wiśniewski / 2004-07-12 / 743
data publikacji: 
poniedziałek, 26 lipca 2004, godz. 07:50
ostatnia zmiana: 
poniedziałek, 26 lipca 2004, godz. 07:51 -> historia zmian  (1)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Konrad Kozłowski
ilość wyświetleń: 
66 490 599

Stopka