Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Daria Magdalena Domosławska                                                     21.07.2019 r.
Iwona Krajewska                               
Marta Krasuska
                   


INTERPELACJA
Przedmiot, temat interpelacji: Podjęcie działań mających na celu zagospodarowanie Jaru Brzeźnicy z zachowaniem jego walorów przyrodniczo-krajobrazowych.

Uzasadnienie interpelacji: Niepowtarzalną cechą, którą charakteryzuje Płock jest jego urokliwe położenie. Na terenie miasta występują również miejsca, które swoimi zasobami przyrodniczo-krajobrazowymi urzekają nie tylko płocczan ale także turystów. Takim miejscem jest właśnie Jar Brzeźnicy. Nasze rozmowy prowadzone od dłuższego czasu z mieszkańcami Płocka (również z udziałem Radnej Joanny Olejnik) utwierdzają nas w przekonaniu, że płocczanie oczekują terenów do rekreacji, spacerów w otoczeniu przyrody. Dlatego warto jest rozpocząć działania, które pozwolą wykorzystać to miejsce i móc bardziej wyeksponować jego uroki nie ingerując zbyt mocno w przyrodę.

    Uważamy, że należy zachować naturalny charakter jaru, który jest enklawą dla zwierząt i roślin. Jednak w obrębie Jaru Brzeźnicy są tereny na których można byłoby uporządkować alejki pozostawiając naturalną nawierzchnię, wprowadzić oświetlenie, małą architekturę i monitoring. W Jarze Brzeźnicy mogłaby mieć swoją kontynuację ścieżka biegowa (która rozpoczyna się nad Sobótką). Stanowiłaby wspaniały teren do uprawiania sportów biegowych, nordic walking czy też do narciarstwa biegowego zimą.

    Dużym walorem Jaru Brzeźnicy jest również pozostałość po Browarze Schiefera. Warto byłoby podkreślić charakter tego miejsca umieszczając m.in. tablice informacyjne i ratując pozostałości po browarze.

    Zdajemy sobie sprawę, że taka inwestycja wymaga wielu przygotować, planów i środków finansowych, dlatego też prosimy o uwzględnienie naszych sugestii oraz przedstawienie planu działań (włącznie z terminami), które zostaną w najbliższym czasie zrealizowane.

Wnioski, ewentualne źródła finansowania: -

Załączniki: Brak    

Informacje o dotychczasowych próbach i sposobach załatwienia interpelacji: Brak informacji


                                       /-/ Daria Domosławska
                                        Iwona Krajewska
                                        Marta Krasuska
                                           
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Daria Magdalena Domosławska, Iwona Krajewska, Marta Krasuska / 2019-07-23 / 522
data publikacji: 
środa, 24 lipca 2019, godz. 13:40
ostatnia zmiana: 
środa, 24 lipca 2019, godz. 13:41 -> historia zmian  (1)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
66 490 940

Stopka