Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, 13 listopada 2019 r.


Anna Derlukiewicz
Radna Rady Miasta Płocka


INTERPELACJA

Przedmiot, temat interpelacji: Wprowadzenie mobilnych Bransoletek Życia.          


Uzasadnienie:
Zwracam się z prośbą o rozważenie możliwości wprowadzenia programu polegającego na zakupie mobilnych urządzeń Bransoletek Życia dla Seniorów wraz z uruchomieniem całodobowej zdalnej opieki medycznej.
Wodoodporne Bransoletki Życia wyposażone są w czujnik tętna, moduł GPS oraz przycisk SOS, które umożliwiają monitorowanie stanu zdrowia i szybką reakcję                           w przypadku zagrożenia życia pacjentów. Bransoletka posiada również przycisk odbierania i kończenia rozmowy. Urządzenia te są łatwe w obsłudze. Kiedy pacjent poczuje się źle, może w każdej chwili nacisnąć alarmowy „Przycisk SOS”, który automatycznie wykonuje połączenie telefoniczne do wyznaczonego Centrum Zdalnej Opieki Medycznej, gdzie całodobowo przez siedem dni w tygodniu wykwalifikowani specjaliści monitorują dane medyczne i w każdej chwili są gotowi wezwać pomoc. Dodatkowo w przypadkach, gdy pacjent nie może samodzielnie skorzystać z systemu powiadamiania o zagrożeniu, możliwe jest zlokalizowanie jego położenia i skierowanie do niego odpowiednich służb.
Jeśli poziom naładowania baterii w urządzeniu jest niebezpiecznie niski, Bransoletka Życia automatycznie wysyła taką informację do Centrum Teleopieki i personel medyczny przypomni pacjentowi o naładowaniu opaski.
Taka forma Opieki Senioralnej, której częścią jest Bransoletka Życia została wprowadzona w takich miastach jak np. Warszawa, Poznań, Toruń, Tychy, Tarnów  Podgórny, Milanówek, Głuszyca, Jedliny-Zdrój. Rozwiązanie to pozwala bowiem na zapewnienie odpowiedniej opieki nad seniorami, pacjentami czy osobami znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej.
Bransoletki Życia są urządzeniami o długim cyklu życia i mogą być również używane przez wiele osób. Można je zresetować i przekazać kolejnym potrzebującym.
W/w usługa daje poczucie bezpieczeństwa zarówno Seniorowi, jak i jego najbliższym, którzy na co dzień z nim nie przebywaj. Pozwala nie tylko monitować podstawowe czynności życiowe i zdarzenia alarmowe, upadek czy opuszczenie bezpiecznej lokalizacji, ale też daje możliwość komunikowania się z Centrum Teleopieki.
Samorządy, które decydują się na zakup urządzeń i usługi teleopieki realnie poprawiają ich bezpieczeństwo oraz podnoszą ich jakość życia.Anna Derlukiewicz
          /-/
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Anna Derlukiewicz / 2019-11-13 / 696
data publikacji: 
piątek, 15 listopada 2019, godz. 15:18
ostatnia zmiana: 
piątek, 15 listopada 2019, godz. 15:25 -> historia zmian  (1)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
66 490 682

Stopka