Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 


Iwona Krajewska
Płock, dnia 14 listopada 2019 roku


I N T E R P E L A C J APrzedmiot, temat interpelacji: Propozycja stworzenia na stronie internetowej miasta wyszukiwarki dot. sposobu segregacji śmieci oraz aplikacji temu służącej.

Uzasadnienie interpelacji:
W Warszawie uruchomiono wyszukiwarkę „Segreguj na 5”, która podpowie mieszkańcom w łatwy i szybki sposób, do którego kosza ma trafić określony odpad.

Wyszukiwarka zamieszczona jest na stronie internetowej https://segregujna5.um.warszawa.pl i zawiera ponad 400 typów odpadów. Posiada ona możliwość rozbudowy o nowe rodzaje odpadów, nie zamieszczone do tej pory w systemie.
Wyszukiwarka powstała dzięki mieszkańcom Warszawy, ich pytaniom, dociekliwości oraz zaangażowaniu w dbanie o środowisko naturalne.
W trosce o łatwy dostęp do informacji na temat selektywnej zbiórki odpadów uważam, że Gmina Miasto Płock również powinna takie rozwiązanie wprowadzić. Myślę, że stworzenie dodatkowo aplikacji, którą każdy mieszkaniec będzie mógł zainstalować na swoim telefonie byłoby rozwiązaniem, które wpłynie na lepszą jakość segregacji śmieci w naszym mieście.                                /-/ Iwona Krajewska
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Iwona Krajewska / 2019-11-14 / 698
data publikacji: 
piątek, 15 listopada 2019, godz. 15:24
ostatnia zmiana: 
piątek, 15 listopada 2019, godz. 15:24 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
66 490 646

Stopka