Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

UCHWAŁA NR 126/VII/2015

Rady Miasta Płocka

z dnia 28 kwietnia 2015 roku

 

 

w sprawie nadania medalu „Zasłużony dla Płocka” Panu Adamowi Wiśniewskiemu.

 

Na podstawie  art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 r., poz. 594, 1318, z 2014 r. poz. 379 i poz. 1072) i § 13 ust. 2 pkt 15 Statutu Miasta Płocka uchwalonego uchwałą Nr 356/XXI/2012 Rady Miasta Płocka z dnia 27 marca 2012 roku w sprawie uchwalenia Statutu Miasta Płocka (Dz. Urz. Woj. Mazowieckiego z 2012 r., poz. 4040, z 2013 r., poz. 583, poz. 6057, z 2014 r. poz. 251) – Rada Miasta Płocka uchwala co następuje:

 

§ 1

Przyznaje się medal „Zasłużony dla Płocka” Panu Adamowi Wiśniewskiemu za wybitne zasługi w działalności sportowej.

 

§ 2

Wykonanie uchwały powierza się Przewodniczącemu Rady Miasta Płocka.

 

§ 3

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

 

Przewodniczący

      Rady Miasta Płocka

 

 

       Artur Jaroszewski

 

 

 

 

Uzasadnienie

 

Pan Adam Wiśniewski (ur. 24.10.1980r.) jest rodowitym płocczaninem, wybitnym sportowcem, kapitanem piłkarzy ręcznych Wisły Płock. 

W Płocku rozpoczął swoją przygodę z piłką ręczną i kontynuuje ją nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Wychowanek – legenda płockiej Wisły, w której seniorską wielką karierę rozpoczął w roku 1998. Jeden z najlepszych skrzydłowych w historii polskiej piłki ręcznej. Wielokrotny reprezentant Polski. W seniorskiej kadrze narodowej zadebiutował w 2003 roku. Jest wielokrotnym złotym i srebrnym medalistą Mistrzostw Polski, pięciokrotnym zdobywcą Pucharu Polski i czterokrotnym finalistą Pucharu Polski. 

Pan Adam Wiśniewski reprezentował nasz kraj podczas ostatnich Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn, które odbyły się w 2015 roku w Katarze. Zdobył tam wraz z drużyną brązowy medal , godnie promując miasto Płock, a także barwy Orlen Wisły Płock.

Ten wspaniały zawodnik godnie reprezentuje miasto Płock na arenie międzynarodowej i krajowej, jest naszą doskonałą „wizytówką”. Grając w duchu fair play, szanując każdego przeciwnika, daje doskonały przykład młodemu pokoleniu jak, dzięki ciężkiej pracy, można realizować cele i spełniać marzenia, nawet te najśmielsze. Pokazuje, że warto wolny czas poświęcić swojej pasji, stale doskonalić się, aby osiągnąć sukces. Krzewi zamiłowanie do sportu, promuje aktywność fizyczną oraz zdrowy styl życia. 

Pan Adam Wiśniewski oprócz aktywności sportowej jest również promotorem działań o prospołecznym charakterze. Podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą nie tylko promuje zdrowy styl życia, ale także wartości potrzebne w codziennym życiu, takie jak np. pracowitość, odwagę, współpracę czy wzajemne zaufanie. Bardzo chętnie włącza się w różnego rodzaju działania, mające kształtować pozytywne postawy społeczne. Uczestniczył w wielu akcjach tego typu, by wymienić tylko ostatnie: „Lekcja WF-u z Mistrzem” czy „Sportowe Spotkania z Mistrzem”. Jako Mistrz propagował wśród uczniów mazowieckich szkół zdrowy sportowy styl życia.

W roku 2006 w trakcie meczu o mistrzostwo Polski Adam Wiśniewski doznał bardzo poważnej kontuzji. Uraz trzykrotnie się odnawiał, eliminując zawodnika z gry na trzy lata. Hart ducha, pracowitość i wytrwałość pozwoliły mu wrócić do zdrowia i odzyskać mistrzowski poziom sportowy. Pokazał, że nie należy się poddawać przeciwnościom losu. Jego siła charakteru, a zarazem skromność, budzą szacunek i podziw. Dostarcza nam niepowtarzalnych emocji i wzruszeń.

Kapitan „z charakterem”, ceniony i szanowany również przez rywali. Od początku swojej przygody z niebiesko-biało-niebieskimi barwami do dnia dzisiejszego rzucił dla płockiego zespołu ponad 1000 bramek. Za swoje osiągnięcia został wybrany do siódemki ostatniego 25-lecia Wisły Płock.

W 2015 roku został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi za  wybitne osiągnięcia sportowe oraz promowanie ojczyzny na świecie. 

Kapituła na posiedzeniu w dniu 16 kwietnia 2015 roku pozytywnie zaopiniowała wniosek grupy Radnych Rady Miasta Płocka o nadanie medalu „Zasłużony dla Płocka” Panu Adamowi Wiśniewskiemu. Imienny wniosek, dotyczący Pana Adama Wiśniewskiego, został złożony również przez Przewodniczącego Rady Miasta.

 

 

 
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
UCHWAŁA NR 126/VII/2015 z dnia 28 kwietnia 2015 roku
data publikacji: 
środa, 29 kwietnia 2015, godz. 10:05
ostatnia zmiana: 
piątek, 08 maja 2015, godz. 13:54 -> historia zmian  (1)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Konrad Kozłowski
ilość wyświetleń: 
66 490 879

Stopka