Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, 23 września 2019 r.


Anna Derlukiewicz
Radna Rady Miasta PłockaINTERPELACJA

Przedmiot, temat interpelacji: pokaz sztucznych ogni podczas zabawy sylwestrowej.

Uzasadnienie:
Od wielu lat na zakończenie każdego roku kalendarzowego organizowana jest zabawa sylwestrowa na placu Starego Rynku. Jednym z elementów tej imprezy jest pokaz sztucznych ogni (fajerwerków), który wywołuje różne opinie (szczególnie kontrowersyjnie było przed planowaną imprezą sylwestrową w roku ubiegłym). Zwolennicy pokazu sztucznych ogni wskazują na tradycję i potrzebę hucznego pożegnania starego roku oraz przywitania nowego z zastosowaniem intensywnych efektów świetlnych i akustycznych. Przeciwnicy tego wydarzenia wskazują na dyskomfort u niektórych osób oraz na cierpienie i zagrożenie dla zdrowia i życia zwierząt. W ostatnich latach wiele miast w kraju i za granicą rezygnuje z pokazów pirotechnicznych na rzecz pokazów wizualnych. Podczas ostatniej imprezy sylwestrowej (tj. 31 grudnia 2018 roku) do ostatniej chwili była niepewność co do pokazu fajerwerków. Ostatecznie zrezygnowano z części zamówionego w formie przetargu pokazu sztucznych ogni, co skutkowało mniejszą liczbą fajerwerków na niższej wysokości oraz zmniejszoną ich częstotliwością.
Obecnie trwają już przygotowania do miejskiej imprezy sylwestrowej w dniu 31 grudnia 2019 roku. Warto zastanowić się nad rezygnacją z pokazu pirotechnicznego na rzecz odpowiedniego pokazu obrazów lub widowiska świetlnego, najlepiej połączonego z subtelną i nastrojową muzyką skłaniającą do refleksji nad przeszłością i przyszłością.
Zwracam się z prośbą o odpowiedź na następujące pytania:
    1) Jaki był koszt pokazów sztucznych ogni podczas miejskiej zabawy sylwestrowej w latach od 2017 roku?
    2) Ile wynosi koszt pokazu wizualnego (laserowego), który odbywa się podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Orlen Arenie?
    3) Jakie przedstawienie odbędzie się podczas miejskiej zabawy sylwestrowej w dniu 31 grudnia 2019 roku: pokaz sztucznych ogni (fajerwerków) czy pokaz wizualny (tzw. mapping) oraz jakie argumenty były lub są rozważane w toku prowadzenia procesu decyzyjnego w tym temacie.
    4) Czy nie warto przeprowadzić ankiety (np. na zlecenie) na reprezentatywnej grupie mieszkańców, aby poznać ich oczekiwania w sprawie pokazu sztucznych ogni lub pokazu wizualnego podczas zabawy sylwestrowej?
    5) Czy organizacja pokazów fajerwerków ma na celu również promocję bezpiecznego korzystania ze sztucznych ogni, poprzez fachowo zorganizowany pokaz, który może zachęcić mieszkańców do rezygnacji z indywidualnego korzystania z fajerwerków?

 


Anna Derlukiewicz
          /-/
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Anna Derlukiewicz / 2019-09-24 / 627
data publikacji: 
czwartek, 26 września 2019, godz. 09:30
ostatnia zmiana: 
czwartek, 26 września 2019, godz. 09:30 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
61 840 546

Stopka