Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

 

Płock, dn. 23.02.2015Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka


INTERPELACJA


Dotyczy szkolenia dla prezesów płockich spółek

W związku z ukazaniem się informacji w ubiegłym tygodniu na stronie Portalu Płock artykułu pt. „Tajemnicze szkolenie dla prezesów spółek” proszę o udzielenie wyjaśnień.
1.W jakim terminie odbywało się to szkolenie?
2.Gdzie było przeprowadzone szkolenie?
3.Jaka była ilość uczestników szkolenia?
4.Kto (imiennie) uczestniczył w szkoleniu?
5.Jaki był koszt zakwaterowania (doby hotelowej) oraz w oddzielnej pozycji ile wyniosły koszty wyżywienia lub inne koszty związane z jego organizacją?
6.Proszę wymienić prelegentów podczas szkolenia, a także zakres tematyczny poszczególnych wykładów?
7.Czy były dodatkowe koszty związane z transportem uczestników na szkolenie?
8.Kto był organizatorem szkolenia?
9.Proszę podać wysokość honorarium organizatora – spółki CIFAL, a także poszczególnych prelegentów?

Niezrozumiałe jest stwierdzenie Prezesa Spółki CIFAL- Krzysztofa Buczkowskiego, jednocześnie skarbnika zarządu płockiej PO, który stwierdza, że „przedsięwzięcie zostało przygotowane i zorganizowane w ramach prowadzonej przez spółkę działalności komercyjnej, zatem jego szczegóły objęte są tajemnicą handlową i zapisami ustawy o ochronie danych osobowych”.
Prezes Spółki CIFAL wynagradzany jest z pieniędzy publicznych, dla podkreślenia zasługuje fakt, iż w budżecie 2015 roku przeznaczyliśmy 500.000 złotych na pokrycie straty poniesionej w 2014 roku. Spółka Cifal jest w pełni utrzymywana ze środków budżetu miasta Płocka, czyli środków finansowych należących do mieszkańców, w związku z powyższym przy takim zachowaniu i wypowiedziach Pana Prezesa zachodzi wątpliwość, czy wydatki budżetu miasta i spółek są transparentne, czy też ukrywane pod płaszczykiem tajemnicy handlowej. Jeśli Prezes Spółki CIFAL zorganizowałby szkolenie dla Prezesów jednej z ważniejszych firm w naszym mieście – np.: PKN Orlen – zapewne nikt nie dopytywałby się o koszty i opłaty, jakie wniosła firma do spółki Cifal.
W tym przypadku zleceniodawcą była spółka miejska, a zleceniobiorcą były również spółki miejskie i inne osoby o których być może jeszcze nie wiemy. Dlatego tak ważne jest wyjaśnienie powyższej sprawy w trosce o finanse naszego miasta i przedstawienie tego szerokiej opinii publicznej.

 

/-/ Wioletta Kulpa

 

 

 
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Wioletta Maria Kulpa / 2015-02-24 / 229
data publikacji: 
czwartek, 26 lutego 2015, godz. 12:42
ostatnia zmiana: 
czwartek, 26 lutego 2015, godz. 12:42 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
58 467 974

Stopka