Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, dn. 25.11.2016


Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka


INTERPELACJAdot. pozbawienia środków finansowych Polskiego Związku Głuchych w Płocku


Polski Związek Głuchych w Płocku działa od 66 lat skupiając w swoim gronie osoby głuche i niedosłyszące. Około 10 lat temu Związek został pozbawiony wyremontowanej przez nich siedziby przy ul. Wroniej 3, którą ponownie przejęła Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku z intencją powstania w tym miejscu hotelu.
Budynek do dnia dzisiejszego nie został zagospodarowany, niszczeje, a Polski Związek Głuchych znalazł swoje miejsce w budynku przy ul. 3 Maja. Zawarta umowa najmu i ponoszone z tego tytułu opłaty są dość krzywdzące, lokal nie ma zamontowanych osobnych liczników stanu poboru energii elektrycznej, więc opłaty są naliczane od 1 m2, co oczywiście przekłada się na wzrost kosztów utrzymania, opłaty miesięczne za energię elektryczną wahają się od 240 do 270 złotych.  Tymczasem z informacji uzyskanych od przedstawicieli Związku Głuchych dyżury pełnią w lokalu tylko dwa razy w tygodniu.
Dziś również otrzymałam informację, że Polski Związek Głuchych został pozbawiony dofinansowania ze strony Urzędu Miasta Płocka, w tym roku była to kwota roczna 9.000 złotych. Pozbawienie środków na działania tej organizacji stawia pod znakiem zapytania dalszą działalność tej organizacji w naszym mieście, co uderza w środowisko osób głuchych i niedosłyszących.
Proszę w związku z tym o informację dlaczego nie przyznano jakichkolwiek środków finansowych na działalność Polskiego Związku Głuchych, który co roku był dofinansowywany w ramach otwartego konkursu ofert.
Jaki był budżet dla organizacji pozarządowych na poszczególne działania, tj. sport, kultura, pomoc społeczna i inne otwarte konkursy w latach 2014-2016 oraz zaplanowane na 2017. Organizacje pozarządowe informują, że ze strony Urzędu Miasta Płocka nie otrzymanie dofinansowania tłumaczone jest brakiem środków finansowych w budżecie. Czy w takim razie stan finansów miasta jest tak zły, że nie możemy wspierać od lat działających organizacji, szczególnie że dotyczy to osób niepełnosprawnych, którym winni jesteśmy pomoc.

 

/-/ Wioletta Kulpa

 
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Wioletta Maria Kulpa / 2016-11-25 / 1416
data publikacji: 
poniedziałek, 28 listopada 2016, godz. 14:43
ostatnia zmiana: 
poniedziałek, 28 listopada 2016, godz. 14:43 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
57 291 632

Stopka