Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 


Płock, dn. 7.09.2015


Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta PłockaINTERPELACJA


Dotyczy ignorancji ze strony Prezydenta Miasta Płocka


Podczas Sesji Rady Miasta Płocka w dniu 30 czerwca 2015 roku w punkcie interpelacje i zapytania radnych złożyłam ustne zapytanie dotyczące braku umieszczania informacji na BIP o wyjazdach zagranicznych finansowanych z budżetu miasta Płocka.
Jeszcze w ubiegłym roku Płocczanie mieli informację w postaci Zarządzenia Prezydenta Miasta Płocka, w którym informowano o miejscu, terminie i składzie delegacji. Niestety, zgodnie z odpowiedzią udzieloną podczas sesji RMP Pan Prezydent Andrzej Nowakowski powiedział „nie ma żadnego obowiązku, ażeby BIP pokazywał informacje na temat wyjazdów – natomiast odpowiedź na interpelację będzie Pani Radnej udzielona – bo nie ma takiego obowiązku i byliśmy jednym z nielicznych miast, które taką informację podawały na BIP. Natomiast nie ma takiego obowiązku i w tym momencie w związku z tym, że nie ma takiego obowiązku, zrezygnowaliśmy z tego. .. Jak najbardziej wzorem wielu innych samorządów staramy się niepotrzebne informacje niekoniecznie publikować”.
Z zacytowanych słów Pana Prezydenta Andrzeja Nowakowskiego wynika, iż wiedza mieszkańcom Płocka o wyjazdach zagranicznych finansowanych z budżetu miasta Płocka jest niepotrzebna. Nie wiem, z czego Pan Prezydent to wnioskuje, czy konsultował powyższą kwestię z mieszkańcami. W moim przekonaniu jest to ograniczenie dostępności mieszkańców Płocka do spraw związanych z wydatkowaniem środków z budżetu miasta.
Odpowiedź na powyższe zapytanie otrzymałam dopiero 11 sierpnia, więc po upływie 42 dni, co oczywiście jest złamaniem przepisów na podstawie których ma być udzielana odpowiedź radnym.
Wnioskuję o umieszczanie powyższych informacji na stronie BIP w formie Zarządzenia.

/-/ Wioletta Kulpa

 
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Wioletta Maria Kulpa / 2015-09-07 / 613
data publikacji: 
wtorek, 08 września 2015, godz. 12:52
ostatnia zmiana: 
wtorek, 08 września 2015, godz. 12:52 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
55 217 615

Stopka