Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Zenon Sylwester Wiśniewski
Nr  368 

Płock, 15. 09. 2003 r.   

INTERPELACJA

Temat: Wyboru na funkcję Prezydenta Miasta Płocka Mirosława Milewskiego

Uzasadnienie: W związku z powołaniem przez Radę Miasta Płocka komisji celem zbadania procedury dochodzenia do wyboru projektu firmy Budoplan na realizacje zabudowy i modernizacji liceum im. Wł. Jagiełły.
Proszę o udzielenie mi odpowiedzi na pytanie które pomogą mi rozstrzygnąć wiele spornych kwestii.
1.Kiedy obyła się druga tura wyborów samorządowych w Płocku w której wolą mieszkańców miasta Płocka został wybrany na funkcję prezydenta Mirosław Milewski?
2.Kiedy Zarząd Miasta Płocka zaakceptował koncepcję architektoniczno i programowo – użytkową rozbudowy Liceum im. Wł. Jagiełły?
3.Kiedy zarząd miasta Płocka zaakceptował koncepcję i upoważnił wydział Strategii i Rozwoju Miasta do przygotowania inwestycji do przygotowania dokumentacji niezbędnej do udzielenia zamówienia na opracowanie dokumentacji technicznej „z wolnej ręki”?
4.Kiedy wystąpiono z wnioskiem do Prezydenta Urzędu Zamówień Publicznych o zatwierdzenie trybu zamówienia z wolnej ręki, którego wartość przekraczała kwotę 20000 Euro, szacunkowo określoną na 550.000 zł.?
5.Ile wynosił według Budoplanu pierwotny koszt prac projektowych wyliczony na jako suma jednostek nakładu pracy oraz jaka jest stawka w złotych na jedną jednostkę nakładu pracy?
6.Kiedy został oficjalnie mianowany na funkcję prezydenta Mirosław Milewski?
7.Ile i jakich kontrowersyjnych uchwał podjął pospiesznie Zarząd Miasta Płocka od dnia II tury wyborów samorządowych do chwili mianowania nowego prezydenta?
8.Czy Józef Krawczyk w przeszłości był członkiem rady  rodziców i dla czego przestał pełnić tę zaszczytną funkcję?
9.Czy dyrektor gimnazjum nr 8 w Płocku była planowana przez Zarząd Miasta Płocka (za czasów radnego - wiceprezydenta  Buraczyńskiego) na funkcję dyrektora liceum im. Wł. Jagiełły?
10.Czy radny Krzysztof Rolirad jest lub był członkiem komitetu rodzicielskiego w liceum im. Wł. Jagiełły? Podać lata.
11.Co było powodem obrony stanowiska poprzedniego dyrektora liceum im. Wł. jagiełły przez radę rodziców i radę pedagogiczną? Słynny wtedy w Płocku skandal z nieprawidłowym powołaniem na funkcję dyrektora osoby (proszę podać kogo) bez opini rady pedagogicznej.


Proszę o wszystkie protokoły, uchwały, zarządzenie, postanowienia i uzgodnienia Zarządu Miasta Płocka pod przewodnictwem W. Hetkowskiego pomiędzy okresem czasu  od Zakończenia II tury wyborów Prezydenckich w roku 2002 do chwili mianowania na prezydenta M. Milewskiego.
Dokumenty w/w pozwolą im obiektywnie ocenić kompetencje i faktyczne zaangażowanie ustępującego Zarządu Miasta Płocka.


Zenon Sylwester Wiśniewski
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Zenon Sylwester Wiśniewski / 2003-09-16 / 368
data publikacji: 
piątek, 19 września 2003, godz. 09:03
ostatnia zmiana: 
piątek, 19 września 2003, godz. 09:03 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Konrad Kozłowski
ilość wyświetleń: 
66 490 875

Stopka