Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, dn. 30.05.2016


Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta PłockaINTERPELACJA


dot. powołania kolejnych doradców prezydenta miasta Płocka


W ostatnim czasie pojawiła się informacja o powołaniu kolejnych doradców przez prezydenta miasta Płocka, m.in. byłego wojewody mazowieckiego p. Jacka Kozłowskiego w zakresie bezpieczeństwa, szczególnie zapobiegania powodziom. Proszę o przedstawienie informacji o ilości obecnych doradców prezydenta wraz z wykazem odpowiedzialności, a także wynagrodzeniem z podaniem nazwisk. Pan J. Kozłowski w wywiadzie dla jednej z płockich gazet udzielił informacji, iż za 2 dni pracy w tygodniu otrzymuje wynagrodzenie ok. 3.340 zł (2.000 netto).
Ponadto proszę również o ujęcie w zakresie wydatków na zatrudnianie doradców, czy ponoszone są dodatkowe koszty m.in. delegacje za dojazdy na trasie Warszawa-Płock-Warszawa lub inne wyjazdy związane z wykonywaniem pracy z miejsca zamieszkania, a także inne wydatki przewidziane w umowach zawartych z pracownikami. W związku z zatrudnieniem doradcy w zakresie zapobiegania powodziom proszę o udzielenie informacji, czym zajmuje się doradca w okresach, kiedy nie ma zagrożenia powodziowego, jakie prowadzi działania, opracowuje koncepcje.

Uzasadnienie

Wiele, szczególnie na posiedzeniach komisji rewizyjnej rozmawialiśmy z sekretarzem miasta Płocka p. K. Krakowskim na temat znacznego zwiększenia ilości pracowników w Urzędzie Miasta Płocka na stanowiskach nieurzędniczych (ponad 100 osób). W miesiącu marcu br. sekretarz udzielił informacji o zmniejszeniu do ok. 70 etatów, a także ograniczeniu ilości zatrudnionych doradców prezydenta do jednego.
W związku z pojawiającymi się kolejnymi informacjami o zatrudnieniu doradców prezydenta zasadne jest wyjaśnienie mieszkańcom Płocka tej ważnej sprawy z racji finansowania tych etatów ze środków budżetu miasta Płocka.

/-/ Wioletta Kulpa

 
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Wioletta Maria Kulpa / 2016-05-31 / 1093
data publikacji: 
środa, 01 czerwca 2016, godz. 09:44
ostatnia zmiana: 
środa, 01 czerwca 2016, godz. 09:44 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
58 467 974

Stopka