Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Marek Krysztofiak
nr 784

27.08.2004 r.

 

I N T E R P E L A C J A

Przedmiot, temat  interpelacji: Proszę o informacje n/t możliwości zmiany formuły corocznych obchodów rocznicy najazdu bolszewickiego na Płock w sierpniu 1920 r.  w perspektywie 85 rocznicy tych wydarzeń. Wnioskuję o powołanie Zespołu d/s organizacji uroczystości, który zajmie się  opracowaniem programu obchodów w sposób możliwie pełny przybliżający społeczeństwu płockiemu rangę  i znaczenie zwycięskiej obrony miasta przed ponad 80 laty.

 

 
Uzasadnienie interpelacji: Od kilku lat  obchody zwycięskiego odparcia najazdu bolszewickiego na Płock w sierpniu 1920 r. są powielane ( zmienia się tylko data, program pozostaje bez zmian), sztampowe i tak naprawdę bierze w nich udział znikoma liczba ludności miasta. Tymczasem powinna to być  okazja do dumy z naszej historii, możliwości oddania hołdu  obrońcom, ale także radości i świętowania kolejnych rocznic przez rzesze Płocczan. Będzie to możliwe tylko wtedy zainteresuje się mieszkańców nie tylko patosem w/w obchodów ale także zabawą (np. Przegląd pieśni legionowych),  spektaklami plenerowymi itp.

 

Wnioski, ewentualne źródła finansowania: -

Załączniki: -

Informacje o dotychczasowych próbach i sposobach załatwienia interpelacji:-


/-/ Marek Krysztofiak

 
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Marek Krysztofiak / 2004-08-27 / 784
data publikacji: 
poniedziałek, 30 sierpnia 2004, godz. 14:12
ostatnia zmiana: 
poniedziałek, 30 sierpnia 2004, godz. 14:12 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Konrad Kozłowski
ilość wyświetleń: 
66 490 680

Stopka