Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, 29 listopada 2018 r.


Anna Derlukiewicz
Radna Rady Miasta Płocka
INTERPELACJADotyczy: Ustawienia domków dla kotów wolno żyjących w al. Roguckiego.

Uzasadnienie:
W związku z interwencją mieszkańców spowodowaną dużą ilością okratowanych okienek piwnicznych w budynkach wielorodzinnych na Osiedlu „Łukasiewicza” zwracam się z prośbą o postawienie domków dla kotów wolno żyjących w al. Roguckiego, którymi dysponuje Gmina Miasto Płock.
Zgodnie z przepisami, do zadań własnych gminy należy coroczne opracowywanie programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt. Program ten obejmuje m.in. opiekę nad wolno żyjącymi kotami, w tym ich dokarmianie. Opiekunowie społeczni zarejestrowani w urzędach miast i gmin, otrzymują w okresie jesienno-zimowym karmę w celu dokarmiania kotów wolno żyjących. Gmina, realizując program opieki nad zwierzętami zamawia i stawia w miejscach bytowania kotów ocieplane domki chroniące koty przed zimnem.
Mróz, lodowaty wiatr i opady śniegu to dla kotów prawdziwy dramat. Brak schronienia przed zimnem sprawiają, że koty stają się bezradne, chorują i głodują. Wszystko to powoduje, że wiele z nich umiera.

 


Anna Derlukiewicz
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Anna Derlukiewicz / 2018-11-30 / 22
data publikacji: 
piątek, 30 listopada 2018, godz. 11:30
ostatnia zmiana: 
piątek, 30 listopada 2018, godz. 11:30 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
65 000 424

Stopka