Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, dn. 26.06.2018


Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta PłockaINTERPELACJA


dotyczy udziału miasta Płocka w serialu Telewizji TVN


Proszę o informację na podstawie jakich decyzji i dokumentów przyjmowanych przez Radę Miasta Płocka podjęto przez Urząd Miasta Płocka decyzję o Lokowaniu Miasta Płocka w serialu o roboczym tytule "Pod powierzchnią", który będzie emitowany w Telewizji TVN. OGŁOSZENIE O ZAMIARZE ZAWARCIA UMOWY o numerze 500142767-N-2018 z dnia 21-06-2018.

Uzasadnienie
Zamówienie o którym mowa jest z wolnej ręki, w związku z faktem, że nikt podczas ostatnich sesji Rady Miasta Płocka ani komisji merytorycznych z grona prezydentów lub skarbnika Miasta Płocka nie wspominał o naszym zaangażowaniu finansowym w projekcie dotyczącym produkcji filmu proszę o szczegółowe wyjaśnienie sprawy:
1. Jaka kwota została zarezerwowana na ten cel?
2. Dlaczego nie poinformowano radnych o wydatkowaniu środków publicznych na realizację serialu w komercyjnej stacji telewizyjnej?
3. Na jakiej podstawie zostało skierowane zamówienie (decyzja, uchwała)?
4. W zamówieniu czytamy cyt.” W serialu zostaną pokazane najważniejsze pod względem wizerunkowym walory miasta”, proszę o wskazanie o jakie walory chodzi, co zostanie konkretnie przedstawione, oraz kto z osób publicznych w tym radnych lub prezydentów wystąpi w serialu?
5. Z jakiego źródła pochodzą środki finansowe publiczne przeznaczone na ten cel – konkretnie rozdział i paragraf?
6. Czy w świetle przedstawionych informacji nie jest winą prezydenta, że nie przekazał informacji radnym o zamiarze wejścia w taki projekt, a informacja o tym fakcie znajduje się na stronie internetowej http://www.przetargi.egospodarka.pl?
Proszę o przedstawienie informacji w związku z wykonywaniem mandatu radnej, a także członka komisji skarbu, budżetu i gospodarki finansowej, ponieważ ta sytuacja w mojej ocenie narusza jawność dostępu do informacji publicznych, skoro osoby podpisujące wniosek o zamówienie nie kierują wcześniej zapytania do radnych o możliwość wejścia w finansowanie podobnych projektów. Tym bardziej, że mieliśmy już w historii tego samorządu podobne sytuacje, gdzie Rada Miasta nie wyrażała zgody na finansowanie projektów filmowych. W tej chwili nie mamy, jako radni wiedzy jakie środki finansowe zostały przeznaczone na ten cel.

Wioletta Kulpa
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Wioletta Maria Kulpa / 2018-06-27 / 2445
data publikacji: 
piątek, 29 czerwca 2018, godz. 12:06
ostatnia zmiana: 
piątek, 29 czerwca 2018, godz. 12:06 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
54 918 790

Stopka