Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, dnia 07.03.2019 roku


Anna Derlukiewicz
Tomasz Kominek
Lech Latarski
Małgorzata Struzik
Radni Rady Miasta Płocka
Klub Radnych PSL Porozumienie Społeczne


Interpelacja


Przedmiot, temat interpelacji: Stypendia miejskie dla uczniów szkół prowadzonych lub dotowanych przez miasto Płock.

Uzasadnienie:
W imieniu mieszkańców miasta Płocka, w związku z pojawiającymi się licznymi zapytaniami ze strony rodziców, nauczycieli oraz uczniów płockich szkół, jak również w wyniku pojawiającej się dyskusji w lokalnych mediach, zwracamy się z prośbą o podjęcie działań zmierzających do zmian regulaminu przyznawania stypendium dla uczniów płockich szkół.
Od kilku lat do uczniów płockich szkół trafiają środki finansowe przyznawane z budżetu miasta Płocka w formie stypendiów. Każda forma stypendium stanowi dodatkowy czynnik motywujących uczniów do dalszej nauki, rozwijania zainteresowań oraz pasji. Jednocześnie stanowi wyraz uhonorowania ucznia za dobre wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe, artystyczne czy sportowe. Jesteśmy zdania, że z tej formy nobilitacji nie powinniśmy nikogo z uczniów w żaden sposób wykluczać. Uważamy, że odpowiednie i sprawiedliwe dostosowanie zapisów regulaminu przyznawania stypendium dla uczniów, w tym dostosowanie kryteriów jego otrzymania jak np. dobre wyniki nauczania, kryterium dochodowe (zaniechanie stosowanie górnego progu dochodowego pamiętając przy tym, że zgodnie z obowiązującymi zapisami prawa pieniądze otrzymywane z programu rządowego „Rodzina 500 Plus” stanowią rodzaj świadczenia socjalnego, dlatego taka forma wsparcia nie powinna być doliczana do dochodu rodziny) będzie stanowić element rozwoju lokalnego programu wspierania edukacji wśród uczniów.
Wnosimy także, aby przedmiotowa kwestia znalazła swój wydźwięk w debatach prowadzonych w ramach prac Płockiego Okrągłego Stołu Edukacyjnego, który uważamy, że powinien stanowić idealną platformę do dyskusji na tematy związane z funkcjonowaniem płockiej oświaty.
Wyrażamy swoją otwartość i pełną gotowość do podjęcia prac związanych z dostosowaniem zapisów regulaminu przyznawania stypendium miejskiego dla uczniów płockich szkół.


Z wyrazami szacunku,

Anna Derlukiewicz       Tomasz Kominek        Lech Latarski    Małgorzata Struzik


Radni Rady Miasta Płocka
Klub Radnych PSL Porozumienie Społeczne
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Anna Derlukiewicz, Tomasz Kominek, Lech Jan Latarski, Małgorzata Struzik / 2019-03-08 / 264
data publikacji: 
poniedziałek, 11 marca 2019, godz. 11:38
ostatnia zmiana: 
poniedziałek, 11 marca 2019, godz. 11:39 -> historia zmian  (1)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
66 490 978

Stopka