Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, dn. 9.12.2019


Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta PłockaINTERPELACJA


dotyczy zmiany zasad postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w zakresie zapewnienia całodobowej opieki bezdomnym zwierzętom z Gminy Płock w schroniskuOgłoszenie o zamówieniu publicznym w zakresie zapewnienia całodobowej opieki bezdomnym zwierzętom z Gminy Płock zostało opublikowane 5 listopada 2019 roku. Jednocześnie 14 listopada SUEZ PGK Sp. z o.o. złożyła odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej.  Urząd Miasta Płocka zmienił zapisy SIWZ, dając wyraz i potwierdzenie, że faktyczne warunki zawarte w SIWZ są niezgodne z prawem co było podnoszone w odwołaniu Firmy SUEZ.
W związku z tak źle przygotowanym przetargiem i zarzutami wykazanymi w odwołaniu, które zostały przyjęte jako zasadne i w konsekwencji miasto z tych zapisów się wycofało proszę o wyjaśnienie kilku spraw z tym związanych:
    1. Kto odpowiada ( osobowo) za przygotowanie tego przetargu niezgodnego z prawem?
    2. Dlaczego zapisy postępowania nie dopuszczały do jego udziału podmiotów prowadzących działalność komercyjną? Podmioty prywatne prowadzące działalność zarobkową nie mogą prowadzić wolontariatu – wyklucza to zapis ustawowy, czyli tym samym postępowanie przygotowane przez pracowników Urzędu Miasta Płocka godziło w zasady uczciwej konkurencji.
    3. Dlaczego publiczne postępowanie narzucało współpracę wolontariatu schroniska z jednym Stowarzyszeniem - Płock Przyjazny Psom, które z informacji uzyskanych w internecie reprezentuje Pani Radna Marta Krasuska. Narzuca się tu oczywiste pytanie dlaczego Urząd Miasta Płocka preferuje konkretne stowarzyszenie, czy przypadkiem nie ma to związku z przynależnością Pani Radnej do konkretnego Klubu Radnych i tym samym partii politycznej PO? Dlaczego Pani Radna miałaby mieć wpływ na funkcjonowanie schroniska i wolontariat, a bardziej sprawowałaby rolę kontrolną wobec schroniska.
    4. Ponadto jaka była intencja Urzędu Miasta Płocka w zakresie dokonywania zapisów, jakoby wolontariusze mieli sprawdzać warunki przyszłych właścicieli adoptowanych zwierząt. Tym samym przed dokonaniem aktu adopcji wolontariusz stowarzyszenia odwiedzałby dom przyszłych właścicieli i dokonywał oceny – wykonywał wywiad środowiskowy, czy zwierzę może być przekazane, czy też nie. To w mojej ocenie znacznie obniży odsetek osób chcących w taki sposób dokonać adopcji.

 

Wioletta Kulpa
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Wioletta Maria Kulpa / 2019-12-10 / 764
data publikacji: 
piątek, 13 grudnia 2019, godz. 11:11
ostatnia zmiana: 
piątek, 13 grudnia 2019, godz. 11:11 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
66 490 790

Stopka