Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Małgorzata Ogrodnik
Imię i nazwisko


14.07.2020r.
data złożenia interpelacji


I N T E R P E L A C J APrzedmiot, temat interpelacji: Ponowna prośba w sprawie budowy chodnika na osiedlu Góry Przylesie.Uzasadnienie interpelacji:


W związku z licznymi interwencjami mieszkańców osiedla „Góry (Przylesie)” zwracam się z ponowną prośbą o podjęcie działań mających na celu budowę chodnika przy ul. Kutnowskiej.
Na ul. Kutnowskiej (obok osiedla Przylesie) nadal brak jakiegokolwiek chodnika, który umożliwiłby bezpieczne przejście na drugą stronę ulicy lub przejście w kierunku przystanku przy Szkole Rolniczej. Ponadto w miesiącu maju 2020 został wybudowany plot, który uniemożliwia przejście w kierunku w/w przystanku.
Odpowiedź, którą uzyskałam na moją wcześniejszą interpelacje w tej sprawie z dnia 19.08.2019r. jest niesatysfakcjonująca i nie rozwiązuje problemu bezpieczeństwa mieszkańców. Jeżeli budowa chodnika, zgodnie z Państwa stanowiskiem należy do obowiązków inwestora, który otrzymał pozwolenie na budowę osiedla, Gmina winna w trosce o mieszkańców podjąć działania, które zmotywują inwestora do szybkiej realizacji tego chodnika. Bierne oczekiwanie do budowę chodnika, do końca terminu udzielonego pozwolenia na całą inwestycje, może doprowadzić do ryzyka wystąpienia nieszczęśliwego wypadku, które można ograniczyć.  Duże natężenie ruchu i brak bezpiecznego przejścia dla pieszych w bezpośredniej bliskości osiedla stwarza duże niebezpieczeństwo dla mieszkańców. Obowiązkiem Gminy jest podjęcie wszelkich możliwych działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców dlatego zwracam się z ponowną prośbą o podjęcie działań w tym zakresie.
Serdecznie proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.


Wnioski, ewentualne źródła finansowania:.
Załączniki:


Małgorzata Ogrodnik
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Małgorzata Maria Ogrodnik / 2020-07-16 / 1090
data publikacji: 
czwartek, 16 lipca 2020, godz. 13:24
ostatnia zmiana: 
czwartek, 16 lipca 2020, godz. 13:24 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
61

Stopka