Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, dn. 16.01.2018

Wioletta Kulpa 

Radna Rady Miasta Płocka

 

 

INTERPELACJA

dotyczy usług zewnętrznych zleconych przez płocki ZOZ – Szpital św. Trójcy

 

W związku z dość trudną sytuacją finansową Spółki SPZOZ w Płocku proszę o przeanalizowanie i dokładne przedstawienie zasadności przekazania na zewnątrz usług pralniczych, a także przekazanie firmie zewnętrznej usługi polegającej na wypożyczaniu pościeli dla pacjentów szpitala. Do tej pory szpital sam dysponował własną pościelą, jednak w 2017 roku zmieniono zasady, zlecając firmie zewnętrznej zarówno wypożyczenie pościeli, jak i pranie. Tymczasem pościel, której właścicielem była spółka została złożona w nieogrzewanym budynku internatu, z czego można przypuszczać, że po okresie zimowym i zawilgoceniu nie będzie nadawała się do późniejszego użytku. Miesięcznie spółka ponosi koszty na ten cel w granicach 50.000, co w mojej ocenie jest bardzo dużą kwotą rocznie to ok. 600.000. W związku z tym proszę przedstawić informację, jakie były koszty usług pralniczych przed przekazaniem do Firmy Hollywood w Sierpcu (miesięcznie i roczne), obecnie jakie są koszty w ramach kwoty 50.000 wypożyczenia pościeli i odrębnie usług pralniczych.

Ponadto Spółka SPZOZ miesiąc temu wykonała nową wizualizację bloku porodowego, za którą również uiszczono kwotę ok. 50.000. Kto wykonał zlecenie? Proszę przedstawić informację, czy są plany przebudowy bloku porodowego, w jakim terminie, jakie środki przeznaczono na ten cel, ponadto czy spółka dysponuje taką kwotą, czy też wystąpi do właściciela – Gminy Miasto Płock – o ich przekazanie.

 
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Wioletta Maria Kulpa / 2018-01-16 / 2126
data publikacji: 
czwartek, 18 stycznia 2018, godz. 10:41
ostatnia zmiana: 
czwartek, 18 stycznia 2018, godz. 10:41 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
55 217 614

Stopka