Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Radna Miasta Płocka:                                                                              18.02.2019 r.
Daria Magdalena Domosławska         

              
INTERPELACJAPrzedmiot, temat interpelacji :
Rewitalizacja loży masońskiej a obecnie budynku tzw. "Grzybka" na terenie Szpitala Świętej Trójcy oraz podjęcie działań mających celu systematyczne prowadzenie prac konserwatorskich innych budynków będących zabytkami na terenie Szpitala Świętej Trójcy.


Uzasadnienie interpelacji:
Zabytkowy budynek na terenie Szpitala Świętej Trójcy tzw. „Grzybek” obecnie popada w ruinę. Co prawda funkcjonuje tam „sklep i barek” ale  widać potrzebę prac konserwatorskich i naprawczych.   Widoczne zarysowania, spękania, braki ceramicznej dachówki, wilgoć, kruszący i odpadający płatami tynk nie świadczą o dobrej kondycji zabytkowego     budynku.
Budynek o ciekawej bryle architektonicznej na planie ośmiokąta, powstał w I połowie XIX wieku. Zabytek ten dla naszego miasta jest dziedzictwem kulturowym i może stać się ciekawą ofertą turystyczną.
Na terenie Szpitala Świętej Trójcy znajdują się również inne zabytkowe budynki,  które wymagają prac konserwatorskich. W części z nich prowadzona jest działalność lecznicza. Obecnie Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznacza na prace przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków 6 mln zł. Nabór wniosków potrwa do 14 marca br. uważam, że warto jest podjąć działania mające na celu  pozyskanie środków na remont zabytkowych budynków a szczególnie „Grzybka” na terenie Szpitala Świętej Trójcy. Jest to jedna z możliwości, które pozwolą utrzymać dobrą kondycję zabytków na terenie Płocka.
Wnioski, ewentualne źródła finansowania: Samorząd Województwa Mazowieckiego, środki unijnie i środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wnioski, ewentualne źródła finansowania: ---
Informacje o dotychczasowych próbach i sposobach załatwienia interpelacji: ------


Daria Domosławska
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Daria Magdalena Domosławska / 2019-02-20 / 199
data publikacji: 
czwartek, 21 lutego 2019, godz. 13:01
ostatnia zmiana: 
czwartek, 21 lutego 2019, godz. 13:01 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
61 793 100

Stopka