Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Radna Miasta Płocka:                                                                                   27.02.2019 r.
Daria Magdalena Domosławska   

                   
INTERPELACJA


Przedmiot, temat interpelacji :
Ponowna prośba o zagłębienie się w temat potrzeby wprowadzenia bezpłatnych przejazdów dla opiekunów świadczących usługi opiekuńcze dla osób chorych i niepełnosprawnych na zlecenie miasta Płocka


Uzasadnienie interpelacji:
Negatywna odpowiedź na prośbę o wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla opiekunów/opiekunek świadczących usługi opiekuńcze dla osób chorych i niepełnosprawnych na zlecenie miasta Płocka (Fundacja Agencji Służby, Społecznej Polski Komitet Pomocy, Społecznej Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Płocku) skłoniła mnie do ponownej prośby o dokładną analizę i zrozumienie problemu.
Uważam, że warto jest przeprowadzić analizę, ile opiekunek miesięcznie korzystałoby z takich ulg, jakie to byłyby koszty. Uważam, że nie powinno się dzielić dwóch grup realizujących świadczenia u podopiecznych (pracowników socjalnych i opiekunów świadczących usługi opiekuńcze) i jednym nadawać prawo do bezpłatnych przejazdów a drugim nie. Niezrozumiałym jest zjawisko zapewnienia tylko części osób świadczących usługi w domu podopiecznych tj. pracownikom socjalnym MOPS bezpłatnych przejazdów.  Takie same warunki powinny objąć opiekunki świadczące usługi opiekuńcze na zlecenie miasta w godzinach ich pracy.
 Opiekunki osób chorych i niepełnosprawnych zatrudniane przez powyższe podmioty bardzo często mają pod opieką kilka osób w ciągu doby co wymusza na nich przemieszczanie się po terenie całego miasta. Często również świadcząc usługi opiekuńcze opiekunki/opiekunowie zmuszeni są korzystać z autobusów KM np. dojazd do apteki, umówienie podopiecznej na wizytę do lekarza, dojazd do urzędu itp. Przy niskich zarobkach wymienionej grupy zawodowej opłaty za bilety stanowią duże koszty, jakie ponosi opiekun/opiekunka w czasie godzin pracy.  
Ponownie proszę o pochylenie się nad tematem, oszacowanie kosztów a finalnie wprowadzenie bezpłatnych przejazdów autobusami KM dla osób świadczących usługi opiekuńcze dla osób chorych i niepełnosprawnych na zlecenie miasta Płocka (w godzinach ich pracy) lub zapewnienie biletów na przejazdy autobusami KM.
Uważam, za niezbędne do tej grupy uprawnionej do bezpłatnych przejazdów dołączyć  opiekunki/opiekunów świadczących usługi opiekuńcze na zlecenie miasta Płocka. 
Wnioski, ewentualne źródła finansowania: ---
Informacje o dotychczasowych próbach i sposobach załatwienia interpelacji:
Interpelacja: Daria Domosławska 13.02.2019 : Wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla opiekunów świadczących usługi opiekuńcze dla osób chorych i niepełnosprawnych na zlecenie miasta Płocka

 


Daria Domosławska
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Daria Magdalena Domosławska / 2019-02-28 / 248
data publikacji: 
piątek, 01 marca 2019, godz. 12:01
ostatnia zmiana: 
piątek, 01 marca 2019, godz. 12:01 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
66 490 519

Stopka