Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, 14.09.2004


Zenon Sylwester Wiśniewski
Nr 829


INTERPELACJA


Temat: W sprawie odpowiedzi na interpelację podpisaną przez Prezydenta Płocka.


Uzasadnienie: W lipcu br. napisałem interpelację dot. funkcjonowania rynku prasowego w Płocku. Interpelacja jak i odpowiedź na nią poruszyła niektóre płockie media. Wywołała również dużą ilość różnych opinii, które sam często odbieram ze swej skrytki radnego.

Wiem i znam metody odpisywania radnym na ich interpelację (w przeszłości byłem członkiem Zarządu Miasta Płocka).

Odpowiedzi na interpelację radnych udzielają poszczególne wydziały, jednostki lub osoby. Prezydenci zapoznają się z tak sporządzoną odpowiedzią i po ich akceptacji, radny otrzymuje odpowiedź przez nich zatwierdzoną.

Świadczy to, że prezydenci nie zawsze przygotowują odpowiedzi na interpelacje radnych i często zadanie to wykonują im podległe służby urzędu.

Rozumiem ten stan rzeczy, gdyż fizycznie jest możliwe udzielać odpowiedzi wszystkim radnym.

Wykonywanie zadania zawodowych, bywać na różnego rodzaju spotkaniach, przyjmować interesantów i zajmować się korespondencją pochłania dużo czasu. Dlatego też nie dziwi mnie fakt, że odpowiedzi przygotowują urzędnicy ratusza pod którymi podpisują się prezydenci.

Odpowiedź na moją interpelację otrzymałem od Prezydenta Płocka 26 lipca br. i nie jest w tej chwili ważne co w niej było napisane. Ważne jest dla mnie w chwili obecnej dotarcie do prawdy, którą wierzę, że Pan Prezydent jako czołowy polityk i członek partii Prawo i Sprawiedliwość pomoże mi posiąść.

Proszę Pana Prezydenta o wskazanie mi jednostki organizacyjnej urzędu oraz osoby piszącą odpowiedź na moją interpelację dotyczącą ww. interpelacji z którą Pan Prezydent się zapoznał i pod nią się podpisał.

Jeśli coś napisałem niezrozumiałego lub pomyliłem się w słowach mojej interpelacji, to z góry przepraszam i proszę o poprawienie tego co zdaniem Pana Prezydenta jest nieprawdą, głęboko wierząc, iż otrzymał w odpowiedzi na interpelację prawdę.

/-/ Zenon Sylwester Wiśniewski

 
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Zenon Sylwester Wiśniewski / 2004-09-16 / 829
data publikacji: 
czwartek, 23 września 2004, godz. 14:49
ostatnia zmiana: 
czwartek, 23 września 2004, godz. 14:49 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Konrad Kozłowski
ilość wyświetleń: 
66 490 640

Stopka