Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

                                        Płock, 17.07.2019


Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka


INTERPELACJA
Czy Miasto Płock jest przyjazne płockim przedsiębiorcom?

Od wielu lat w Płocku przy nabrzeżu funkcjonuje Żegluga Płocka, która urozmaica czas spędzany na nabrzeżu nie tylko mieszkańcom, ale i turystom organizowanymi rejsami po Wiśle. To doskonała promocja miasta i terenów okalających pięknie położone miasto książęce.
Dotychczas w budżecie miasta Płocka od co najmniej 5 lat były zaplanowane w budżecie miasta środki w promocji na dofinansowanie rejsów statkiem po Wiśle, przez co bilety wynosiły kwotę 12,00 złotych, natomiast w innych miastach ceny kształtują się w okolicach 30-40 złotych.
Do tej pory z budżetu wydziału promocji przeznaczana była kwota 80.000-120.000, w różnych latach kształtowała się na innym poziomie. Statek Marianna stanowił bardzo dużą promocję miasta Płocka. W ubiegłym roku przez remont płockiego nabrzeża statek przeniósł się do Grudziądza, siłą rzeczy przedsiębiorca musiał realizować działalność, aby móc funkcjonować i utrzymać etaty. Nic nie wskazywało na to, również podczas sesji budżetowej w grudniu ubiegłego roku, że Urząd Miasta Płocka chce zrezygnować z dofinansowania rejsów. Mało tego przedsiębiorca poczynił pewne inwestycje, które miały jeszcze bardziej wspomóc miasto w ożywieniu płockiego nabrzeża m.in. zakup barki – rodzaj poczekalni, kawiarni i restauracji, o czym doskonale urzędnicy w płockim Ratuszu wiedzieli. Nic nie wskazywało na to, żeby UMP postanowił zakończyć współpracę z płockim przedsiębiorcą, ponieważ nawet w osobistej rozmowie Prezydent Płocka poprosił po remoncie płockiego nabrzeża o złożenie stosownego wniosku i jak to określił jak najszybsze uruchomienie rejsów po Wiśle.
Dlaczego Urząd Miasta płocka postanowił nie kontynuować współpracy na rejsy promujące miasto i stanowiące jedną z największych atrakcji na tym terenie?
Co zrobiono ze środkami na promocję zagwarantowanymi na realizację tego zadania, proszę o przekazanie mi analitycznie rozpisanej całej kwoty na promocję miasta z konkretnymi wydatkami według planu zatwierdzonego w budżecie w grudniu 2018 roku i obecnie wydatkami w okresie 1.01.2019-30.06.2019 (analityka tzn. wszystkie poczynione wydatki na podstawie f-r, proszę o zestawienie nr f-ry, data, wystawca, rodzaj wydatku i kwota najlepiej wygenerowane z systemu księgowego lub potwierdzone kwotami zaksięgowanymi na konkretnym koncie analitycznym wydatków na promocję).
Jaki prawem Prezydent Miasta Płocka mówi w wywiadzie dla telewizji o poszukaniu innych armatorów poza miastem Płock – gdzie w takim razie dbanie o lokalnych przedsiębiorców?
Czy Prezydent Miasta Płocka już ro0zmawiał z nowym potencjalnym właścicielem innych statków w Polsce, o jakim dofinansowaniu jest mowa dla nowych właścicieli statków z budżetu miasta Płocka?
Czy miasto Płock nie widzi możliwości kontynuowania współpracy na rejsy statkiem Marianna dla mieszkańców Płocka i turystów? Czy chcemy zrezygnować z tak dobrej i realnej promocji miasta? Czy jest szansa na podpisanie umowy na dłuższy okres z Żeglugą Płocką, biorąc przykład od zaprzyjaźnionych samorządów z Panem Prezydentem m.in. w Warszawie gdzie Żegluga Stołeczna podpisuje umowy na 5-7 lat z miastem.                                /-/ Wioletta Kulpa 
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Wioletta Maria Kulpa / 2019-07-18 / 501
data publikacji: 
wtorek, 23 lipca 2019, godz. 08:17
ostatnia zmiana: 
wtorek, 23 lipca 2019, godz. 08:17 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
61 840 543

Stopka