Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

                                                                                       Płock, dn. 6.07.2016
Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka


INTERPELACJA
dotyczy planowanego wykupu gruntu przy ul. Zagroda 32 w Płocku

Mieszkańcy nieruchomości przy ul. Zagroda 32 skierowali do Urzędu Miasta Płocka pismo datowane na dzień 30 marca 2015 roku, na które po dziś dzień nie otrzymali odpowiedzi. Wówczas kierowali wniosek, iż nie wyrażają zgody na wykup części nieruchomości nr 1686/2 pod planowaną inwestycję.
Mieszkańcy tej nieruchomości swoje ogrodzenie terenu przed jego ustawieniem odsunęli od drogi, pomimo posiadanego prawa własności na pasek wzdłuż ich ogrodzenia.
Zarządzeniem nr 395/2015 z dnia 9 marca 2015 Prezydent wycenił koszty wykonania wszystkich prac, łącznie z wykupem części  nieruchomości na kwotę 13.286,00. Nie konsultując tego z właścicielami nieruchomości, na wykup tylko gruntu zagwarantowano w w/w zarządzeniu kwotę 3.086,00. Mieszkańcy nie widzą potrzeby poszerzania ulicy, która stanowi de facto dojazd do nieruchomości znajdujących się w tym obszarze.
Ponadto w ogrodzeniach nieruchomości znajdują się skrzynki elektryczne, czy ktoś przewidział koszty przesunięcia przyłączy elektrycznych, nieruchomość obok ma szambo tuż przy ogrodzeniu, które również prawdopodobnie trzeba będzie przenosić. Jaki jest cel  wykupu, tylko jednej działki przy Zagroda 32, pozostali mieszkańcy według wiedzy mieszkańców wspomnianej nieruchomości nie zostali wywłaszczeni. Jaki jest zakres prac wykonania remontu ulicy wraz z przyłączeniami? Czy konieczna jest ingerencja w prawo własności nieruchomości? Jak będzie przebiegała linia planowanej drogi, czy będzie miała taką samą szerokość na każdym odcinku, czy planowane są zawężenia?
W związku z brakiem informacji, które winny być przekazane mieszkańcom szczególnie w zakresie planowanej inwestycji proszę o organizację spotkania na ul. Zagroda w celu udzielenia niezbędnych informacji, a także odstąpienie od pozbawiania prawa właścicieli do części nieruchomości.

drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Wioletta Maria Kulpa / 2016-07-07 / 1134
data publikacji: 
piątek, 08 lipca 2016, godz. 11:10
ostatnia zmiana: 
piątek, 08 lipca 2016, godz. 11:10 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
54 918 789

Stopka