Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, 5 lutego 2019 r.


Anna Derlukiewicz
Radna Rady Miasta Płocka


INTERPELACJA
Dotyczy: zamontowanie podświetlanego, aktywnego znaku D-6 nad przejściem dla pieszych w pobliżu wyjazdu z ul. Zgliczyńskiego w ul. Batalionów Chłopskich.


Uzasadnienie:
W związku z interwencją mieszkańców, zwracam się z prośbą o zamontowanie podświetlanego, aktywnego znaku D-6 nad przejściem dla pieszych w najbliższym sąsiedztwie wyjazdu z ul. Zgliczyńskiego w ul. Batalionów Chłopskich.
Ulica Batalionów Chłopskich jest drogą o dużym natężeniu ruchu pojazdów. W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe oraz Hala Widowiskowo-Sportowa Orlen Arena, na której odbywają się mecze piłki ręcznej, czy różne venty, na które przybywa duża liczba osób. Często mieszkańcy śpiesząc się przejść na drugą stronę jezdni, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, jak zapadnie zmrok, są mało widoczni. Nie czekajmy, aż dojdzie do tragedii.
Zastosowanie podświetlanego tła znaku oraz lamp oświetlających przejście w znacznym stopniu wpłynęłoby na podwyższenie bezpieczeństwa pieszych na pasach, informując kierowców w sposób aktywny o zbliżaniu się do przejścia. Dzięki dobraniu odpowiednich źródeł światła oraz zastosowaniu układów optycznych znak byłby doskonale widoczny nawet w trudnych warunkach, a jednocześnie nie powodowałby olśnienia kierujących pojazdami.
Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.


Anna Derlukiewicz
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Anna Derlukiewicz / 2019-02-05 / 141
data publikacji: 
środa, 06 lutego 2019, godz. 09:55
ostatnia zmiana: 
środa, 06 lutego 2019, godz. 09:55 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
60 645 831

Stopka