Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 Płock, dn. 30.05.2016


Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta PłockaINTERPELACJA


dot. naliczania opłat za wywóz nieczystości z terenów domków letniskowych


W lutym 2016 roku właściciele domków letniskowych otrzymali pisma ze Związku Gmin Regionu Płockiego w sprawie naliczenia opłat za wywóz nieczystości z terenów domków letniskowych. Przewodniczącym Zarządu Związku Gmin Regionu Płockiego jest prezydent miasta Płocka. Stąd kieruję stosowną interpelację, której problem wynika z wysokości opłat ustalonych przez Związek Gmin RP.
Opłata roczna dla osób posiadających domki letniskowe wynosi:
- przy selektywnej zbiórce 385 złotych (miesięcznie 32,00)
- nie selektywne 525 złotych (miesięcznie 43,75)
Ponadto Związek Gmin RP ustalił opłatę roczną, tymczasem doskonale wiadomo, że właściciele domków letniskowych przebywają w nich tylko kilka miesięcy w ciągu roku kalendarzowego.  Natomiast opłaty są znacznie wyższe od tych, które są ponoszone w nieruchomościach zamieszkałych. Jak w związku z powyższym wprowadzenie tak wysokiej opłaty było uzasadniane na posiedzeniu gremium podejmującego uchwałę w tym zakresie, którego jest Pan członkiem, a nawet przewodniczącym.
Wielu mieszkańców naszego miasta również jest właścicielami domków letniskowych, stąd prośba o wyjaśnienie tej sprawy i podjęcie działań w celu obniżenia tak wysokiej opłaty, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, tak jak zostało to przedstawione dla ogrodów działkowych.
/-/ Wioletta Kulpa

 
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Wioletta Maria Kulpa / 2016-05-31 / 1088
data publikacji: 
środa, 01 czerwca 2016, godz. 08:51
ostatnia zmiana: 
środa, 01 czerwca 2016, godz. 08:51 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
58 467 972

Stopka