Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, 8 lipca 2019 r.


Anna Derlukiewicz
Radna Rady Miasta Płocka

 

INTERPELACJA
Przedmiot, temat interpelacji: rozważenie możliwości zmiany nazwy przystanków autobusowych Komunikacji Miejskiej Płock Sp. z o.o.

Uzasadnienie:
W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców oraz Pana Jacka Kruszewskiego Prezesa Spółki „Wisła Płock” S.A. zwracam się z prośbą o rozważenie możliwości zmiany nazwy przystanków autobusowych Komunikacji Miejskiej „Orlen Arena 03” i „Orlen Arena 04” znajdujących się przy ul. Łukasiewicza na przystanki o nazwie „Wisła Płock 03” i „Wisła Płock 04”.
Dla uświetnienia budynku Orlen Areny pozostałyby wówczas przystanki pod nazwą „Orlen Arena 01” i „Orlen Arena 02” znajdujące się przy ul. Batalionów Chłopskich. Zaproponowana wyżej nowa nazwa przystanków „Wisła Płock 03” i „Wisła Płock 04” byłaby w pewien sposób promocją naszych klubów piłkarskich, zarówno sekcji piłki nożnej „Wisła Płock”, jak i SPR „Wisła Płock”. Za zmianą nazwy w/w przystanków przemawia również fakt, iż znajdują się w najbliższym sąsiedztwie stadionu piłkarskiego „Wisły Płock”.
W poprzedniej kadencji Rady Miasta Płocka, w przedmiotowym temacie interweniował również Pan Michał Sosnowski oraz Pan Jacek Kruszewski Prezes „Wisły Płock” S.A.                  

W uzyskanej odpowiedzi na interpelację zaproponowana nazwa przystanków „Stadion Wisły” nie jest satysfakcjonująca ani dla zarządu Spółki, ani dla miłośników piłki nożnej czy ręcznej, a tym samym dla mieszkańców, którzy chcieliby mieć wpływ na pewne decyzje. Tym bardziej, kiedy w grę wchodzą rzeczy, które „kochają”.
W związku z powyższym proszę jak na wstępie oraz o udzielenie informacji, czy i w jakim zakresie zostały podjęte działania w przedmiotowej sprawie.                            Anna Derlukiewicz
                                /-/
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Anna Derlukiewicz / 2019-07-09 / 476
data publikacji: 
środa, 10 lipca 2019, godz. 14:00
ostatnia zmiana: 
środa, 10 lipca 2019, godz. 14:00 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
66 490 543

Stopka