Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, 25 czerwca 2020 r.Anna Derlukiewicz
Radna Rady Miasta PłockaINTERPELACJAPrzedmiot, temat interpelacji: dokonanie kompleksowego zabezpieczenia budynku po dawnej Komendzie Policji przy ulicy 1-go Maja.


Uzasadnienie:
Zamontowany daszek przy zabytkowym budynku po byłej Komendzie Policji miał chronić przed sypaniem się tynku m.in. na przechodniów. Niestety kilka miesięcy temu doszło do sytuacji, że zaczął on odpadać. Od tymczasowego zabezpieczenia (które miało być do czasu remontu) oderwała się gruba drewniana belka. Niestety nie była to jedyna uszkodzona część konstrukcji. Wezwany zastęp Państwowej Straży Pożarnej usunął obluzowane deski zagrożonej konstrukcji drewnianej daszku, chroniącej chodnik przy budynku 1-go Maja. W związku z zaistniałą sytuacją zwracam się z prośbą o utworzenie fachowego oraz stabilnego zabezpieczenia wskazanego wyżej terenu.
Dodatkowo, zwracam się z prośbą o rozważenie możliwości przejęcia kamienicy należącej do Skarbu Państwa, którą już w 2016 roku Wojewoda Mazowiecki chciał przekazać miastu w formie darowizny. Uważam, że poprzez historię związaną z tym budynkiem, miejsce to byłoby godne upamiętnienia dla potomnych.

 


Anna Derlukiewicz
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Anna Derlukiewicz / 2020-06-25 / 1063
data publikacji: 
poniedziałek, 29 czerwca 2020, godz. 11:12
ostatnia zmiana: 
poniedziałek, 29 czerwca 2020, godz. 11:15 -> historia zmian  (1)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
148

Stopka