Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, dn. 28.06.2018


Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta PłockaINTERPELACJA


dotyczy pisma skierowanego do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju


18 czerwca br. odbyło się spotkanie otwarte prezydenta z mieszkańcami Osiedla Zielony Jar, podczas którego były omawiane problemy mieszkańców ulicy Żyznej wynikające z braku oddania budynków do użytkowania. Prezydent Miasta stwierdził wówczas, że przesłał pismo do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju Departament Architektury, Budownictwa i Geodezji w sprawie wyrażenia zgody na odstępstwo budowlane. Mieszkańcy prosili, aby skierować jeszcze jedno pismo lub zadzwonić, aby decyzja z ministerstwa została przekazana w jak najszybszym czasie, co przyśpieszyłoby wydanie decyzji z Urzędu Miasta Płocka. Na spotkaniu zobowiązałam się do wykonania telefonu w tej sprawie do Ministerstwa, jednak poprosiłam Pana Prezydenta o kserokopię pisma w tej sprawie, której do tej pory nie otrzymałam.
W związku z tym, aby pomóc mieszkańcom proszę o jak najszybsze przekazanie korespondencji w tej sprawie wysłanej do Ministerstwa, a także przekazanie szczegółowej informacji na którą oczekują mieszkańcy:
1. Czy wydanie decyzji z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju o odstępstwie budowlanym spowoduje, że Urząd Miasta Płocka niezwłocznie w ciągu 7 dni zakończy wydawanie pozwolenia na budowę i dokonany zostanie odbiór budynków?
2. W czasie spotkania z mieszkańcami bloków ulicy Żyznej (w przedszkolu) padła informacja, że deweloper ma ok. 20 punktów do uzupełnienia, w związku z tym czy wszystkie punkty zostały wypełnione, a jedynie Urząd Miasta oczekuje na decyzję Ministerstwa w zakresie odstępstwa budowlanego?
Oczekuję na jak najszybsze przekazanie kserokopii wniosku do Ministerstwa, mam nadzieję że wszystkim nam zależy na szybkiej pomocy mieszkańcom w zakresie wydania wszelkich niezbędnych zgód i zezwoleń na użytkowanie ich własnych mieszkań.

Wioletta Kulpa

 
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Wioletta Maria Kulpa / 2018-06-28 / 2447
data publikacji: 
piątek, 29 czerwca 2018, godz. 12:47
ostatnia zmiana: 
piątek, 29 czerwca 2018, godz. 12:47 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
60 645 796

Stopka