Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, dn. 9.12.2019


Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka


INTERPELACJA


dotyczy wynajmowanych pomieszczeń przez s-kę MZGM-TBS przy ul. 3 Maja 18


19 listopada 2019 roku ukazało się Zarządzenie Prezydenta Miasta Płocka dotyczące wyłączenia z użytkowania budynku przy ul. 3 Maja 18. W budynku znajduje się wiele organizacji pozarządowych, które miały wynajmowane powierzchnie na działalność statutową. W związku z sytuacją, w której wszyscy najemcy będą musieli opuścić lokale do połowy przyszłego roku proszę o przedstawienie listy organizacji (stowarzyszenia, fundacje), które miały w tym budynku swoją siedzibę na podstawie Zarządzenia Prezydenta nr 492/2011 z dnia 6.06.2011 roku i umowy najmu w trybie bezprzetargowym (wszystkie umowy od dnia wejścia w życie zarządzenia do dnia złożenia niniejszej interpelacji).
Jednocześnie proszę o podanie w wykazie informacji o dacie podpisania umowy z organizacją pozarządową i w odniesieniu do tych organizacji, czy została wskazana dla nich inna lokalizacja lub czy już została podpisana nowa umowa w innym miejscu na siedzibę wraz ze stawką czynszu.

Nazwa organizacji

Data podpisania umowy najmu na lokal przy ul. 3 Maja 18

Czy została zaproponowana nowa lokalizacja

Czy została podpisana umowa najmu w nowej lokalizacji

Stawka czynszu w nowej lokalizacji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zgodnie z decyzją Prezydenta wszystkie organizacje muszą opuścić budynek do 30 czerwca 2020 roku, co wynika ze złego stanu tej nieruchomości. Jeśli MZGM i Urząd Miasta Płocka posiadali wiedzę od 2016 roku, że budynek w przyszłości musi zostać wyłączony z użytkowania, pomimo protokołu nic w tym czasie nie zostało usprawnione, wdrożone, tylko przedłużano czas trwania mając wiedzę o braku dalszego funkcjonowania tej budowli, to dlaczego jeszcze w sierpniu 2019 roku s-ka rozpisała przetarg na wynajem pomieszczeń. Co w sytuacji, gdy organizacje, podmioty zewnętrzne poczyniłyby nakłady finansowe na dostosowanie pomieszczeń do swoich potrzeb i za chwilę otrzymują informację, że muszą poszukać innej lokalizacji.
Czy nie dojdzie do takiej sytuacji, że tylko wybrane organizacje otrzymają propozycję ze strony Urzędu Miasta Płocka na nowe siedziby, tak jak to uczyniono w stosunku do Stowarzyszenia Teatr Per Se, który znajduje się w budynku POKiS – proszę o wskazanie jaka stawka została ujęta w nowej umowie najmu, jak również w jaki sposób są naliczane koszty eksploatacyjne. Czy w siedzibie POKiS znajdą miejsce inne organizacje, które potrzebują wsparcia w znalezieniu lokali.Wioletta Kulpa
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Wioletta Maria Kulpa / 2019-12-10 / 763
data publikacji: 
piątek, 13 grudnia 2019, godz. 11:09
ostatnia zmiana: 
piątek, 13 grudnia 2019, godz. 11:09 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
66 490 746

Stopka