Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, dn. 7.04.2015


Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta PłockaINTERPELACJA


dot. szkolenia dla prezesów miejskich spółek w Jachrance


W związku z udzieloną odpowiedzią na moją interpelację w sprawie szkolenia dla prezesów miejskich spółek w Jachrance proszę o udzielenie wyjaśnień w kwestii wynikłych nieścisłości.
Zgodnie z posiadanymi materiałami (w załączeniu) koszt szkolenia w dnia 12-13 luty 2015 wynosił, nie jak to mylnie podano w odpowiedzi na moją interpelację 1.200 złotych, ale 1.476,00 złotych (kwotę należy zwiększyć o podatek VAT, czego nie napisano).
Szkolenie rozpoczęło się w czwartek od 9.00, natomiast zakończyło się (zgodnie z harmonogramem) w piątek ok. 12.00. Za półtora dnia szkolenia koszt 1.500 złotych w moim przekonaniu stanowi znaczny obciążenie dla każdej miejskiej spółki. Ponadto wbrew temu, co napisano w odpowiedzi na moją interpelację spółka CIFAL miała przygotowany transport dla uczestników szkolenia, co jest ujęte w programie szkolenia.
Nawet jeśli, niektóre osoby jechały tam własnymi samochodami, to czy delegacje nie były dodatkowo wliczane w koszty działalności miejskiej spółki (odpowiednio do osób delegowanych)?
Nie wiem, dlaczego zarząd spółki CIFAL nie przedstawił listy uczestników szkolenia (27 osób), skoro dotyczy bezpośrednio miejskich spółek.
Miasto jest właścicielem, lub udziałowcem 14 spółek (w tym s-ka organizatora), tymczasem liczba uczestników łącznie z Panami Prezydentami wynosiła 27 osób. W związku z tym proszę o informację, czy były zgłoszenia kilku osób z jednej spółki?
Ponawiam swoją prośbę o przedstawienie listy osób uczestniczących w szkoleniu. W przypadku odmowy proszę o podanie powodu braku udzielenia informacji radnemu.
Zgodnie ze stroną tytułową „Akademia Menedżera cz.4” wynika, iż po raz 4 odbywa się to szkolenia.
Proszę o wcześniejsze terminy szkoleń, ilość uczestników, a także koszty i miejsce pobytu we wcześniejszych edycjach Akademii Menedżera.
Jeśli spółka CIFAL twierdzi, że zarobiła na tym szkoleniu, to proszę przedstawić wyliczenie z którego to wynika. Pokój Business Class w tym hotelu (32m2) to zapewne cena ok. 350-450 złotych za dobę, do tego należy doliczyć koszty uroczystej kolacji i obiadu dla uczestników, ponadto spółka zapewne poniosła koszty wykładowcy (prelekcja, zakwaterowanie i wyżywienie), pozostałe koszty zakwaterowania i wyżywienia innych wykładowców oraz uczestników szkolenia ze strony organizatora, barku kawowego oraz sali wykładowej.

/-/ Wioletta Kulpa

 
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Wioletta Maria Kulpa / 2015-04-07 / 359
data publikacji: 
środa, 08 kwietnia 2015, godz. 10:07
ostatnia zmiana: 
środa, 08 kwietnia 2015, godz. 10:07 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
55 217 614

Stopka