Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, dn. 12.10.2017


Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka


INTERPELACJA


dotyczy prowadzonej działalności gospodarczej na nadbrzeżu wiślanym


W związku z wejściem wykonawcy remontu nadbrzeża wiślanego proszę o informację, jak rozwiązano komunikację dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą m.in. Tawerna i hurtownie. Jeden z właścicieli prowadzi działalność na podstawie umowy z Miejskim Urzędem Pracy, w związku z tym musi wykazać się minimum rocznym nieprzerwanym czasem jej prowadzenia oraz zatrudnić 1 pracownika, jeśli dojazd do jego lokalu będzie zamknięty, to jasne pozostaje, że będzie musiał zwrócić dotację i zapłacić karę, a to jest jego jedyne źródło utrzymania. Ponadto, to Urząd Miasta Płocka wydawał zgody i zezwolenia na prowadzenie tej działalności dość niedawno. Tymczasem wykonawca zabronił prowadzenia działalności, a teren na którym jest ona prowadzona należy do Morki na podstawie dzierżawy dysponuje prawem do prowadzenia działalności.
Morka nie jest terenem budowy, a nadto miasto podpisało porozumienie z Morką gwarantujące udostępnienie ciągów komunikacyjnych z jednaj, bądź drugiej strony dojazdu prawdopodobnie jeszcze w 2015 roku. Proszę w związku z tym o zorganizowanie niezwłoczne spotkania z właścicielami podmiotów gospodarczych prowadzących na tym terenie działalność, jak i z Morką, aby ustalić szczegóły dalszej współpracy i wypracować wspólne porozumienie w zakresie dojazdu do nieruchomości. Proszę o informację o terminie tego spotkania, ponieważ chciałabym w nim uczestniczyć, a także zwracam się o załączenie kserokopii porozumienia z Morką w zakresie zapewnienia dojazdu do nieruchomości, której są właścicielem podczas prowadzenia inwestycji przez miasto Płock.

 

Wioletta Kulpa




drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Wioletta Maria Kulpa / 2017-10-13 / 1951
data publikacji: 
piątek, 13 października 2017, godz. 10:40
ostatnia zmiana: 
piątek, 13 października 2017, godz. 10:40 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
54 918 790

Stopka