Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Artur Jaroszewski
(Imię i nazwisko radnego)
               

                                                                                                                      29.05.2015r.
                     (data złożenia interpelacji)


I N T E R P E L A C J A


Przedmiot, temat  interpelacji: dot. zaangażowania miejskiej spółki CIFAL do zorganizowania w Płocku konferencji naukowej (panelu ekspertów) na temat przyczyn wyższej umieralności mieszkańców Płocka na nowotwory płuc i oskrzeli w porównaniu z innymi miastami ponad 100-tysięcznymi.
W nawiązaniu do wcześniejszej mojej interpelacji w tej sprawie i uzyskanej niejednoznacznej odpowiedzi, proponuję zorganizowanie przedmiotowej konferencji przez spółkę miejską CIFAL. Odpowiadałoby to przedmiotowi działalności spółki.
Uzasadnienie interpelacji: 
W odpowiedzi na propozycję zorganizowania takiej konferencji przez miasto Płock czytam: „(…) Jest to duże przedsięwzięcie wymagające znacznych nakładów organizacyjnych i finansowych, zaś w tegorocznym budżecie miasta Płocka nie ma zabezpieczonych środków finansowych na ten cel.”. W mojej ocenie można wygospodarować w budżecie miasta środki na ten cel np. przesuwając je z wydatków promocyjnych miasta. Ale jeżeli w ocenie Pana Prezydenta nie jest to z jakiegoś powodu możliwe – proponuję alternatywnie organizację konferencji przez spółkę miejską CIFAL.
Jednocześnie zwracam uwagę, iż Analiza zachorowalności i umieralności na nowotwory na Mazowszu, opracowana przez Mazowiecki Rejestr Nowotworów i przesłana na początku maja br. do Urzędu Miasta Płocka, potwierdza moje wcześniejsze analizy i wyliczenia.

                                                                                                         

 

         /-/ Artur Jaroszewski

 
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Artur Robert Jaroszewski / 2015-05-29 / 450
data publikacji: 
piątek, 29 maja 2015, godz. 12:55
ostatnia zmiana: 
piątek, 29 maja 2015, godz. 12:57 -> historia zmian  (1)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
47 330 052

Stopka