Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Artur Jaroszewski
(Imię i nazwisko radnego)
               

                                                                                                                      29.05.2015r.
                     (data złożenia interpelacji)


I N T E R P E L A C J A


Przedmiot, temat  interpelacji: dot. zaangażowania miejskiej spółki CIFAL do zorganizowania w Płocku konferencji naukowej (panelu ekspertów) na temat przyczyn wyższej umieralności mieszkańców Płocka na nowotwory płuc i oskrzeli w porównaniu z innymi miastami ponad 100-tysięcznymi.
W nawiązaniu do wcześniejszej mojej interpelacji w tej sprawie i uzyskanej niejednoznacznej odpowiedzi, proponuję zorganizowanie przedmiotowej konferencji przez spółkę miejską CIFAL. Odpowiadałoby to przedmiotowi działalności spółki.
Uzasadnienie interpelacji: 
W odpowiedzi na propozycję zorganizowania takiej konferencji przez miasto Płock czytam: „(…) Jest to duże przedsięwzięcie wymagające znacznych nakładów organizacyjnych i finansowych, zaś w tegorocznym budżecie miasta Płocka nie ma zabezpieczonych środków finansowych na ten cel.”. W mojej ocenie można wygospodarować w budżecie miasta środki na ten cel np. przesuwając je z wydatków promocyjnych miasta. Ale jeżeli w ocenie Pana Prezydenta nie jest to z jakiegoś powodu możliwe – proponuję alternatywnie organizację konferencji przez spółkę miejską CIFAL.
Jednocześnie zwracam uwagę, iż Analiza zachorowalności i umieralności na nowotwory na Mazowszu, opracowana przez Mazowiecki Rejestr Nowotworów i przesłana na początku maja br. do Urzędu Miasta Płocka, potwierdza moje wcześniejsze analizy i wyliczenia.

                                                                                                         

 

         /-/ Artur Jaroszewski

 
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Artur Robert Jaroszewski / 2015-05-29 / 450
data publikacji: 
piątek, 29 maja 2015, godz. 12:55
ostatnia zmiana: 
piątek, 29 maja 2015, godz. 12:57 -> historia zmian  (1)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
1 491

Stopka