Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Zenon Sylwester Wiśniewski
Nr 500

Płock, 14.01.2004 r.

INTERPELACJA

Temat: W sprawie remontu ulicy Honorowych Dawców krwi na koszt firmy Roca która korzystając z osiedlowej (os. Winiary) ulicy doprowadziła ją do zniszczenia.

Uzasadnienie: Na zbiegu ulic Medyczna, Dybowskiego i Honorowych Dawców Krwi. Obiekt ten jest wznoszony przez inwestora którym jest zakład pracy chronionej ROCA. Obiekt ten jest dużym budynkiem. Wznoszenie tego obiektu wymagało często używania  ciężkiego sprzętu budowlanego. W związku z prowadzoną inwestycję, pojazdy i ciężki sprzęt budowlany musiały poruszać się po ulicach osiedlowych jakimi są ulice Dybowskiego i HDK.
Należy tu przypomnieć, że mieszkańcy osiedla Związkowiec w przeszłości z własnych środków finansowali te ulice przy współudziale Urzędu Miasta Płocka.
 Dziś drogi te są zniszczone przez ciężki sprzęt budowlany, używany do wznoszenia ww obiektu wraz z przyłączami. Aktualnie (od dwóch dni)
prowadzone są prace ziemne (głęboki wykop w ulicy HDK) przez kołową koparkę oraz samochody czteroosiowe marki Tatra. Wszystkie wymienione przeze mnie ciężkie sprzęty przekraczają ciężar 2,5 tony. Na wjeździe ulicy HDK stoi znak „zakaz wjazdu pojazdów o ciężarze całkowitym przekraczającym 2 i pół tony”.
Proszę Pana Prezydenta o odpowiedzi na następujące pytania:
1.Czy inwestor wznoszący budynek przy ulicach HDK, Dybowskiego i Medycznej ma pozwolenie MZD na pojazdów o ciężarze wyższym niż znaki tam umieszczone?
2.Kto odtworzy po zakończeniu inwestycji, zniszczone w trakcie budowy przez inwestora drogi osiedlowe ulic Dybowskiego i HDK?
3.Czy jest zgoda MZD na zajęcie pasa drogowego przy tej inwestycji?
4.W jakim terminie po zakończeniu prac zostanie wyremontowana i zniszczona część ulic Dybowskiego i HDK?
5.Czy znaki drogowe służą bezpieczeństwu ruchu pojazdów czy umieszczane są w innych celach? Dotyczy to „zakazu wjazdu pojazdom o ciężarze całkowitym przekraczającym” - ponad ciężar zapisany na znaku.
Z uwagi na temat proszę o odpowiedź na moją interpelację Prezydenta Miasta Płocka.

Zenon Sylwester Wiśniewski
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Zenon Sylwester Wiśniewski / 2004-01-15 / 500
data publikacji: 
piątek, 16 stycznia 2004, godz. 10:17
ostatnia zmiana: 
piątek, 16 stycznia 2004, godz. 10:17 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Konrad Kozłowski
ilość wyświetleń: 
66 490 631

Stopka